A mužstvo: 10.kolo OP: FK Kralupy 1901 - TJ Liaz Vehlovice 3:0 (1:0)

V tomto utkání jsme dobře věděli, že Vehlovice mají mladé pohyblivé mužstvo, jsou silní směrem dopředu v čele se střelcem Chorvátem, ale dozadu mají problémy, že jejich výsledky jsou na podzim nevyzpytatelné a určitě nás nečeká jednoduché utkání. Před utkáním jsme si uvědomovali, že pokud se máme posunout do klidného středu tabulky, musíme tento zápas zvládnout a zvítězit za tři body.

Hned v úvodu jsme se do soupeře pustili a ve druhé minutě jsme mohli slavit úvodní branku, kdy Honza Šíma vypíchl míč hostujícímu stoperovi a při samostatném úniku zkušeně proměnil. Po úvodní brance se hrála vyrovnaná partie do 34. minuty, kdy přišel zásadní zlom v tomto utkání. Hostující hráč Procházka vběhl do našeho pokutového území, nafilmoval pád a hlavní rozhodčí Švancara po poradě s pomezním Šulcem správně posoudil situaci jako simulování a hráči udělil žlutou kartu. To Procházka neunesl a nazval sudího ,,mužským pohlavním orgánem,, Nemohlo následovat nic jiného, že Vehlovice hráli od 34. minuty o deseti hráčích. Do konce poločasu jsme ohrozili hostují branku dvakrát Zavadilem z trestného kopu, když jednou šla střela do tyče a jednou ji vytáhl golman konečky prstů.

O poločase jsme si řekli, že budeme hrát vzadu na nulu, budeme aktivní a že druhá branka přijde a bude rozhodnuto. Po několika neproměných šancích přišla definitivní pojistka našeho vítězství v 72. minutě, kdy se po krásné přímočaré akci trefil domácí Topor. Pokračovali jsme v aktivitě a v 85. minutě nám byla odměnou ještě jedna branka, kterou vstřelil konečně Kuba Matějček. Vehlovice se během druhé půle nedostali k jedinému ohrožení naší branky. Konečný stav 3:0.

Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a hlavně díky druhému poločasu mohl být brankový rozdíl i vyšší, ale to by jsme asi chtěli moc :-) Vehlovice nám to svým vyloučením ulehčily a prakticky se vyřadily sami ze hry.

Hráč zápasu: Jan Šíma - jeden gól dal, druhý připravil a podal velice dobrý výkon směrem dopředu i dozadu.

2. J. Šíma , 72. M. Topor , 85. J. Matějček
ŽK: 71. J. Polák - 34. J. Mašek , 34. P. Procházka , 38. J. Vališ , 82. K. Benda , 89. P. Vihan . ČK: 34.P. Procházka .