A mužstvo 26.kolo OP: FK Kralupy 1901 - Sokol Dolany 4:2

Ve 26. kole okresního přeboru Mělnicka nám los přisoudil soupeře z nedalekých Dolan, kde své zápasy hraje místní Sokol.

Zápas o naději na udržení v soutěži před více než solidní slušnou diváckou návštěvou jsme začali více než slibně. Míč jsme drželi po většinu času na svých kopačkách a hosté nevěděli, jak na naší hru zareagovat. Převahu jsme potvrdili až po půlhodině hry, kdy se k sólu od poloviny hrací plochy nadechl Pavel Vokoun a poté střelou z velkého vápna prostřelil gólmana hostů. O tři minuty později bylo ještě veseleji, to se po zmatcích ve vápně a nedůrazu hostující obrany prosadil střelou z otočky Jakub Matějček a navýšil skóre zápasu na 2:0.

Vstup do druhého dějství byl, jak je poslední dobou u nás zvykem, děsivý. 49. minuta a Vondra snížil na rozdíl jediné branky. Po této situaci jsme se nemohli se dostat do tempa a dolanští hráči nás zatlačili. Vyrovnávací gól visel ve vzduchu. A tak se i stalo. V šestašedesáté minutě napřáhl z dobrých třiceti metrů Jan Vondra a pumelicí k tyči nedal Moučkovi šanci. Vyrovnáno 2:2.

Naštěstí pro nás jsme o dvě minuty později dokázali po chybě dolanské obrany odpovědět. Po vydařené kombinaci Šímy a Kefurta proměnil z prostoru pokutového kopu svoji druhou šanci Jakub Matějček. Od té doby zmínku snad stojí dvě obrovské šance. Nejprve ta dolanského kapitána Svobody, tu ale fantastickým zákrokem zneškodnil Jakub Moučka a poté tutovka ta Jakuba Matějčka. Ten ale samostatný únik pokazil kličkou do brankáře, místo od brankáře.

Na konečných 4:2 zvyšoval z nepřímého kopu po malé domů Jan Šíma a všechny tři body tak zůstaly V Olších!

FK Kralupy 1901 - Sokol Dolany 4:2 (2:0)

Góly: 36. a 68. J. Matějček, 33. P. Vokoun, 88. Šíma - 49. a 66. Vondra

Sestava: Moučka - P. Vokoun, Topor, Řenč, Kinter - Valdhans, Šíma, Kefurt (72. Hrabal), Pečený - J. Matějček, Dobiáš (89. V. Matějček)