A mužstvo OP: 2.kolo FK Kralupy 1901 vs. FK Pšovka Mělník B 1:7 (1:7)

Netolický hattrickem sestřelil Kralupy

Jen půlhodina prvního poločasu stačila hostujícímu levému záložníkovi Netolickému ke vstřelení tří gólů. Jindy sváteční střelec nyní prokázal stoprocentní úspěšnost v zakončení a zlomil odpor domácích. Ti dostali během prvního poločasu hned 7 branek a s takovou na bodový zisk pomýšlet nemohli.

Kdo si přečetl nadpis článku, neuvěří, že utkání začalo náporem domácího celku. Hráči Kralup, i přes opětovné veliké horko začali aktivně napadat, a to činilo hostům, kteří tentokrát přijeli bez posil z A-týmu, veliké problémy. Převaha tak byla na kopačkách domácích, jejich snaha o brzké rozhodnutí ale končila buď nepřesným centrem, nebo slabým zakončením. Nápor domácích s přibývajícími minutami upadal, a tak se z ničeho nic radovali hosté - Růžička táhl míč středem do nezforomované Kralupské obrany a vyzval k úniku z levé strany nasprintovaného Netolického. Ten se dostal před obránce a k překvapení všech, kteří ho znají přesnou střelou překonal gólmana Langa. To ale zdaleka nebylo vše - hned ve 13. minutě se prosadil opět Netolický, který si našel přízemní centr z pravé strany a podél nohy gólmana zvýšil na 0:2. Z takového průběhu byli domácí evidentně zaskočeni, ale neskládali zbraně - jejich šance ale opět končily buď na zhuštěné obraně hostí, nebo na gólmanu Staňkovi, nebo daleko mimo bránu. Branky tak padaly na druhé straně - ve 21. minutě se krásně patou trefil opět po centru zprava Žižka. Na to reagoval domácí kouč Dobiáš rychlým střídáním, ale ani to nepomohlo. Hned vzápětí totiž dokončil svůj hattrick Netolický a bylo to už 0:4. Pátou branku poté přidal Růžička, který z přímého kopu krásně vymetl šibenici. Teprve poté vsítili svou první branku v sezoně kralupští a vykřesali tak alespoň jiskřičku naděje ve zdánlivě ztraceném utkání. Ukázkový kiks totiž předvedl hostující stoper Dvorný spolu s gólmanem Staňkem. Brankář si šel pro dlouhý míč, což obránce nezaregistroval a hlavou přiťuknul do opuštěné brány - 1:5. Smolný gól ale Pšovku nerozhodil a ještě před poločasem z toho byly další dva góly v síti domácích. Ve 40. minutě zvyšoval na 1:6 Mikula a těsně před pauzou potom po výborné práci tělem a centru Martince Krejčík. Poločas tak skončil hrozivým skóre 1:7.

Ve druhé půli tak prakticky už nebylo o co hrát. Domácí provedli další dvě změny v sestavě, ale všechno bylo marné. Měli sice územní převahu, ale své akce nedokázali dotáhnout do konce. Pšovečtí už také výrazně zvolnili a za celý poločas si vytvořili jen dvě vážnější akce - Krejčíka zázračně vychytal Lang a další Růžičkův přímý kop jen olízl břevno. A tak, když se domácí neprosadili ani ze série rohových kopů, ve druhém poločase gól nepadl. Kralupští mají o čem přemýšlet, jelikož skóre 1:10 po dvou domácích zápasech je více než hrozivé. Naopak Pšovka B se vyhřívá na prvním místě tabulky.

38. R. Dvorný (vl.) - 10. J. Netolický , 13. J. Netolický , 20. J. Žižka , 31. J. Netolický , 37. J. Růžička , 40. J. Mikula , 43. L. Krejčík
FK Kralupy 1901V. Lang - M. Beneš , L. Černý , R. Polák (46. M. Topor) , A. Vokoun - J. Zavadil , P. Hrachovec (30. M. Kolmistr) , J. Tarbaj , J. Polák (76. R. Kinter) - V. Růžička (46. M. Pešek) , J. Matějček
ŽK: 41. J. Matějček - 24. J. Mikula , 87. L. Krejčík .