A mužstvo OP: 5.kolo: FK Vysoká - FK Kralupy 1901 8:2 (1:1)

Vysoká otočila zápas až k šestibrankovému vítězství

Po třiceti minutách hry by si asi nikdo nevsadil, že si hráči Kralup odvezou z Vysoké další vysokou porážku. V tu chvíli totiž vedli gólem Růžičky z úvodu 0:1. Poté však domácí zejména zásluhou Rolence utkání úplně otočili.

Překvapivé vedení Kralup

Jako v mnoha zápasech tohoto kola, i tentokrát hrál důležitou roli silný vítr. Ten měli v první půli v zádech hosté z Kralup a dokázali toho využívat. Zejména hbitý Matějček větral domácí obranu a byl to on, kdo hostům zařídil vedení. V 7. minutě po jeho povedeném průniku do vápna a přesné přihrávce před bránu bylo pro Růžičku jednoduché trefit prázdnou bránu. 0:1. A zápletka byla na světě. Domácí se v silném větru snažili řešit rozehrávku kombinačně už od vlastní brány, což s sebou neslo také řadu nepřesností. O dllouhých přihrávkách za obranu nebo střelách z dálky nemohla být řeč, a tak si hosté celkem v poklidu hlídali hubené vedení až do 31. minuty, kdy se podařilo Rolencovi vyrovnat. Další branky už nepadly, a tak do kabin odcházeli evidentně spokojenější hosté.

Drtivý nástup Vysoké

Se změnou stran však přišel kompletní obrat ve hře obou mužstev. Kralupy se s hrou proti větru vůbec nedokázaly vyrovnat a dostaly se hned úvodu pod veliký tlak, který vyústil v góly. Hostující psychiku nalomil hned 3 minuty po změně stran Rolenc a poté už se skóre plynule navyšovalo až do stavu 8:1, na který upravoval v 74. minutě Štolba. Alespoň čestný zásah hostů ve druhé půli poté zaznamenal z penalty Řenč, ovšem další vysoká prohra již byla neodvratná. Oba soupeři se tak nacházejí na naprosto opačných pólech tabulky - zatímco Vysoká je jediným týmem, který ještě neztratil ani bod, Kralupy se naopak bez jediného bodíku krčí spolu s Horními Počaply a Veltrusy na dně tabulky.

31. J. Rolenc , 48. J. Rolenc , 55. T. Holub , 59. J. Rolenc , 62.J. Trutnovský , 63. T. Holub , 71. J. Rolenc , 74. M. Štolba - 7.V. Růžička , (PK) 84. M. Řenč
ŽK: 10. V. Volf , 29. J. Rolenc , 57. J. Trutnovský , 60. M. Štolba , 77. S. Vála - 25. J. Polák , 33. M. Pešek , 59. P. Hrachovec .
 Hráči zápasu: J. Rolenc .
Místo: Vysoká. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Stibůrek Petr - Eder Oldřich, Němeček Libor.