10. a 11. kolo OP: FKK1901 - FC Lobkovice 5:0 (1:0), TJ Kly - FKK1901 2:3 PP

Odčinit vysokou prohru v Dolanech, jsme chtěli hned v následném kole, doma proti Lobkovicím.

Od první minuty jsme byli lepší, bohužel náš nešvar neproměňování šancí pokračuje dále. I přesto jsme šli v 15. minutě do vedení, kdy se ukázkově uvolnil Topor a servíroval milimetrovou nahrávku před prázdnou branku Topolovi, pro kterého nebylo problém skórovat. Hosté hrozili spíše sporadicky a po našich chybách. Po jedné z nich mohl rozhodčí odpískat pokutový kop na základě sporném zákroku Šoura. Do konce poločasu to bylo takové nemastné, bez náboje a kvality.

Druhý poločas byl opakem prvního. Hned od začátku poločasu jsme byli aktivnější a důraznější v zakončení. Odměnou nám bylo brzké navýšení na 2:0 J. Polákem. I přes dvoubrankové vedení jsme se snažili tento výsledek navýšit. To se nám podařilo až na rozdíl pěti branek, bohužel i tak jsme nevyužili spoustu dobře rozehraných akcí. Hosté v druhém poločase zahrozili až v nastaveném čase, ale s jejich největší šancí si poradil Šour a míč vytěsnil na rohový kop.

Povinné body zůstali doma a předvedená hra patřila k těm lepším, ale stále nás brzdí proměňování šancí.

Potvrdit domácí vítězství jsme chtěli následný víkend ve Klech.

Hned v první minutě mohl sudí v náš prospěch písknout pokutový kop.Topor již sám před gólmanem byl sestřelen dobíhajícím obráncem, bohužel píšťalka zůstala němá. Domácím vyhovovalo jejich hřiště s rozměry „čtverce“ a nám to dělalo velké problémy. Spousta soubojů a ztracených míčů, to byla voda na mlýn domácím. I přesto jsme šli do vedení my, když si na roh Poláka naběhl Řenč a utaženou přízemní střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Když už to vypadalo, že se poločas dohrajeme s jedno brankovým náskokem, bohužel. K překvapení všech skončila hlavička z velkého vápna jednoho z domácích za Šourovými zády.

O poločas jsme si něco k tomu řekli, že to není ono a jestli budeme takto pokračovat dostaneme příděl.

Druhý poločas byl od nás úplně jiný, vystřídal zraněný Gabčo, kterého nahradil novomanžel Andr, začalo se více běhat a tím vznikalo i více prostoru pro přechod do útoku. V šedesáte minutě jsme šli do vedení, když si Jeřábek posadil na zem dva obránce a krásně vystřelil. S jeho ránou měl domácí brankář spousty práce a míč vyrazil jen k dobíhajícímu Matějčkovi . Ten neměl problém skórovat. Místo navýšení náskoku, kdy Matějček z metru netrefil prázdnou branku a Topor nastřelil brankovou konstrukci, přišlo vyloučení R. Poláka, který rukou hasil svoje menší zaváhání při jednom z nakopnutých míčů. Dvacet minut se tedy dohrávalo v deseti. I přesto jsme si vypracovali několik ložených šancí, jednu z největších měl Matějček, který prošel přes obránce a sám před golmanem trefil tyč. Když už to vypadalo, že potvrdíme tři body, přišlo několik rohových kopů, ze kterých domácí nejvíce hrozili i díky výškové převaze. V 93 minutě neudržel Šour rohový kop v rukavicích a soupeřův nejvyšší hráč na hřišti neměl problém míč doklepnout do prázdné branky.
V pokutových kopech, exceloval Šour a dva pokusy chytil. U nás se nikdo nemýlil a rozhodující branku vstítil Matějček.

I přesto, že pracujeme na zakončení, tak stále je to náš největší nepřítel a stojí nás body. V příštím kole přivítáme nováčka OP a to Hořín, nic jiného než tři body z tohohle utkání nemůžeme chtít a musíme potvrdit, body z venku.