15. kolo 1.B třída FK Kralupy 1901 – FC Mělník

Kralupští šokovali vysokou výhrou nad FC Mělník

Kralupy 1901 – FC Mělník 6:2 (4:2)

V nádherném počasí přivítali fotbalisté Kralup v okresním derby FC Mělník. První šli do vedení hned v úvodu utkání o chlup aktivnější hosté, kdy si po přímém kopu Gabča na přední tyči naskočil M. Vernek a usměrnil míč do branky - 0:1. O vyrovnání se postaral J. Polák, když si míč zpracoval na prsa a parádně zakončil z hranice šestnácky do protipohybu hostujícího brankáře - 1:1. O chvíli později bylo V Olších o něco veseleji a to když J. Matějček překlopil skóre na stranu Kralup - 2:1. To ještě nebylo ze strany domácích zdaleka vše. (Ne)povedený tresťnák Jeřábka zapadl přímo do vinglu brankáře Zavadila a s hosty to nevypadalo vůbec dobře - 3:1. Kralupskou dvacetiminutovku dokonal Řenč, jenž zvýšil na rozdíl tří branek střelou na zadní tyč - 4:1. Poslední slovo v prvním poločase měli hosté, když se prosadil po rohovém kopu na zadní tyči Tyle - 4:2. První půle se hrála ve vysokém tepmu, hosté hrozili hlavně ze standardních situací, které dokázali dvě využít. Domácí hrozili spíše z brejků, které dokázali proměnit ve čtyři branky v hostující svatyni.

Druhý poločas už nebyl tak pohledný, nejspíše způsobeno náskokem domácích, kteří se zaměřili na bránění a udržení výsledku. Druhé dějství se odehrálo ze zhruba 80% na půlce Kralup. Mělničtí se snažili co nejdříve snížit a nechávali otevřená zadní vrátka pro kralupské brejky, které skvěle rozjeté zakončil v ten den nejlepší hráč domácích J. Matějček, který pomohl domácím třemi brankami. Kralupští díky skvělému obratu v prvním poločase získali zaslouženě tři body a záchrana se jeví reálněji než po minulém kole.

Další utkání je na programu opět derby a to níže po proudu Vltavy. Svěřenci trenéra Šimka zajíždí do nedalekého Lužce. A za 14 dní opět na stadionu V Olších, sehrají Kralupští velice důležitý zápas o záchranu proti Bakovu.

Přijďte nás v co největším počtu, hlavně co nejhlasitěji do ochozů podpořit a ukázat, že spolu můžeme zvládnout i mnohem víc než je pro tento rok cíl, kterým je zachrána v soutěži!!

Branky: J. Matějček 3, J. Polák, Jeřábek, Řenč – M. Vernek, Tyle. Rozhodčí: Kosina. Diváci: 160. Kralupy: Půček – Řenč, M. Pešek, Krpec, Pexa – Topol, Jeřábek, R. Polák (70. V. Matějček), Miler (80. Kinter) – J. Polák (55. Vokoun), J. Matějček. Mělník: Zavadil – Jiskra – Kasal (60. Rambousek), Jonák, J. Vernek – Tyle (70. Douděra), Antonín, Čermák, Gabčo – Žaba, M. Vernek.