17. kolo 1.B. třída FK Kralupy 1901 - Bakov nad Jizerou

Rapidní zlepšení ve druhém poločase domácím body nepřinesl

FK Kralupy 1901 – Bakov n. J. 1:2 (0:2)

Zápas rozdílných poločasů byl viděn na stadionu V Olších. První poločas dominovali hosté a domácí se nezmohli k žádnému odporu. Kralupští jim to ulehčovali nedůsledností a malým pohybem, kterým naopak vířili hosté. Na první branku se čekalo pouhých šest minut, kdy se prosadil Zahrádka po zbytečné ztrátě míče za hranicí vápna - 0:1. Poté následoval nespočet faulů kralupských hráčů, kteří nestíhali tempu soupeře. Druhý zásah do domácí svatyně přišel po půl hodině. K odraženému míči se dostal ve vápně dobíhají Volf a s přehledem uklidil balón k pravé tyči - 0:2. Tento gól jde přičíst minimálnímu důrazu, koncentrovanosti a laxnosti. Tyto aspekty provázely hru Kralup celý první poločas a přesně vystihují charakter první půle ze strany Kralupských. Přesto mohli mít v závěru první půle poslední slovo domácí. Nejdříve J. Polák využil špatné komunikace v zadních řadách soupeře, ale bohužel pro domácí v pádu nedokázal zakončit. Pár desítek vteřin před koncem prvního dějství zahrávali domácí trestný kop z hranice velkého vápna, ovšem bakovským fotbalistům se podařilo ošemetnou situaci vyřešit odkopem do bezpečí.

Druhý poločas byl naprosto odlišný, jako kdyby hosté zůstali v kabině a na hřiště poslali slabý odvar svého výkonu z prvního poločasu. Domácí změnili obraz hry, začali napadat, zvýšili důraz a odměnou jim bylo několik závarů před brankou Bakova, které brankou neskončily. Snížení přišlo po hodině hry, kdy si J. Polák několikrát přistrčil míč na hranici vápna a na vzdálenější tyč nedal šanci bakovskému brankáři - 1:2. Kralupští zásluhou této branky vykřesali alespoň šanci na zvrat a nějaký bodík v tomto utkání. Nejblíže tomu byl M. Pešek, jenž osamocený na hranici malého vápna nedokázal usměrnil míč rybičkou mezi tři tyče. Bohužel to byla i poslední šance domácích, kteří druhou půli hosty přehrávali. Za zmínku stojí ještě zbytečné vyloučení hostujícího střídajícího útočníka, který v probíhající devadesáté minutě sestřelil nebezpečně Milera. Tyto fauly jsou neomluvitelné a naprosto zbytečné.

Kralupští mohou litovat doslova odchozeného prvního poločasu, kdy byl rozdíl mezi oběma týmy markantní a Bakovští zaslouženě vedli o dvě branky. Ve druhém dějství domácí zabrali a kolektivním výkonem individuálně lepšího soupeře dostali pod tlak, ze kterého vstřelili jednu branku. Celý kolektiv kralupských fotbalistů děkuje svému kotli, který i v těchto těžkých chvílích vehementně fandil a byl tím nejlepším hráčem V Olších. Odměnou jim byla doufejme zlepšená hra ve druhé půli a drama až do záverečného hvizdu.

Branky: J. Polák – Zahrádka, Volf. Kralupy: Půček – P. Pešek (74. Kinter), M. Pešek, Řenč, Miler – Topol, Jeřábek, R. Polák (82. V. Matějček), Vokoun – J. Polák, J. Matějček.