17. kolo OP: Pšovka B - FK Kralupy 1901 1:0 (0:0)

V 17. kole okresního přeboru Mělnicka jsme se utkali s týmem Pšovky Mělník "B". Favorit byl před zápasem jasně daný - mělničtí se nacházeli na druhém místě tabulky s jedenačtyřiceti body, zatímco my s jedenácti body na místě čtrnáctém.

Tento třicetibodový rozdíl však nebyl vůbec znát. Ba naopak. Hned od úvodního hvizdu sudího Němečka jsme jasně diktovali tempo hry a domácím míč skoro nepůjčili. Ti si za celý první poločas, nevytvořili žádnou výraznější brankovou příležitost.

Naše herní převaha byla znatelná a i díky tomu jsme se dostali do pár více než slibných gólových šancí. Ty buď končili v podání Jakuba Matějčka nepřesně nebo se vytáhl brankář domácích, jako například při akrobatickém zakončení Dalibora Dobiáše.

Předvedená hra a poločasový bezgólový stav byly příslibem do druhé pětačtyřicetiminutovky. Jenže uběhlo zhruba deset minut a prohrávali jsme 0:1, kdy Řenčovu nedůslednost při bránění potrestal z protiútoku Gabčo.

Od tohoto momentu se mělničtí dostali více do hry, ale jejich útoky dál končili na pozorné obraně. My jsme se samozřejmě hnali alespoň za vyrovnáním, ale šance Matějčka, Dobiáše či střely zpoza vápna zpacifikoval někdy i s pomocí obrany domácí gólman, který do konce utkání již neinkasoval.

Fotbal opravdu někdy nemá logiku. Jednoznačně lepší mančaft prohrál a ani remíza by nebyla spravedlivým výsledkem. Předvedený výkon celého mužstva je však příslibem a pomyslným odrazovým můstkem do dalších zápasů.

FK Pšovka Mělník "B" - FK Kralupy 1901 1:0 (0:0)

Sestava: Moučka - Šíma, Topor, Řenč, Kinter - M. Kolmistr, Horváth, P. Vokoun, Kefurt (78. Valdhans) - Dobiáš (80. Bartoš), J. Matějček

Rozhodčí: Libor Němeček - Oldřich Eder, Marie Kortanová