18.kolo OP: FK Kralupy 1901 - Viktoria Všestudy 1:2 (0:1)

V prvním jarním domácím utkání jsme přivítali soupeře z nedalekých Všestud.

Utkání jsme zahájili, jak je u nás na jaře zvykem, aktivně. Soupeře jsme zatlačili na jeho vlastní polovinu a snažili se o otevření skóre zápasu. Co se nepovedlo nám, to bohužel dokonale zvládli hosté. Z prakticky prvního vážnějšího útoku se jim podařilo skórovat, když se po akci na naší pravé straně uvolnil Janíček a i díky teči překonal brankáře Moučku.

Inkasovaný gól nahlodal naše sebevědomí a všestudští se dostali více do hry. Další vážnější gólovou šanci si však nevytvořili. Naše snaha přinesla šance, do kterých se dostal nejprve Matějček, který z úhlu trefil tyč, poté pálili z dálky Kefurt či Kinter, ale jejich pokusy buď lapil gólman Lorenc nebo je zablokovala obrana hostí.

Před koncem poločasu přišli asi největší šance na vyrovnání. Po rohových kopech nejdříve netrefil Řenč hlavou odkrytou branku a o pár minut později obrovský závar v malém vápně hostů vyřešil až brankář Lorenc.

Druhý poločas začal tak, jak skončil. Všestudy bránily a my byli po většinu času na jejich polovině. Jenže jak je v poslední době v našich zápasech bohužel také zvykem, dostali jsme opět po naší chybě hloupý gól. 56. minuta, rychlý protiútok Všestud, kolmice za obranu na Milana Bulvu a ten překonal napůl vyběhnuvšího Jakuba Moučku. 0:2.

Naše naděje na korekci zápasu vzrostla paradoxně díky hostům. Tři minuty po obdrženém gólu inkasoval Jakub Polák, který ještě na podzim hájil barvy Kralup, druhou žlutou kartu, po níž logicky následovala karta červená. Hosté od této situace pouze bránili. Střeleckou smůlu protrhl až v poslední desetiminutovce Jakub Matějček a snížil na 1:2. Povzbuzováni našimi Fanatics jsme vrhli všechny síly do útoku a snažili se o vyrovnání. V 88. minutě vybojoval aktivní Matějček penaltu, ke které se postavil Matěj Řenč. Ten ale asi neunesl důležitost situace a branku bohužel minul.

Poslední šanci měl v nastavení Dobiáš, ale jeho hlavička z těžkého úhlu skončila jen v boční síti.

Tento zápas opět potvrdil krutost fotbalu. Vyhrál tým, který si to absolutně nezasloužil.

FK Kralupy 1901 - SK Viktoria Všestudy 1:2 (0:1)

Góly: 82. J. Matějček - 16. Janíček, 56. Bulva

Sestava: Moučka - P. Vokoun, Topor, Řenč, Kinter - M. Kolmistr (74. Valdhans), Horváth, Šíma, Kefurt (72. Pečený) - Dobiáš, J. Matějček