OP: 20. kolo: FK Neratovice Byškovice B - FK Kralupy 1901 3:0 (1:0)

O nadcházejícím víkendu nás čekal dominantní lídr okresního přeboru Neratovice/ Byškovice B a jen v koutku duše jsme mohli doufat v nějaký bodový zisk. K již některým omluvenkám se těsně před utkáním přidaly další a s nějakým větším úspěchem to vypadalo ještě bezradněji.

Zápas začal se čtvrt hodinovém zpožděním a to díky našemu novému hráči na ten den přejmenovanému na  K(W)inter, který byl mezi byškovickými poli znát. Od první minuty byli domácí častěji na míči, ale naše důrazná hra jim moc nevoněla. Hra byla častokrát přerušovaná a víc než, aby se hrálo se spíše dohadovalo s rozhodčím. První šance přišla po rohovém kopu, kdy Martin Pešek (ne)šikovně lízl míč na přední tyči a orazítkoval vlastní bránu. Poté přišel jeden ze dvou sporných momentů v našem vápně, ale píšťalka sudího zůstala němá. Ale na potřetí už to domácím vyšlo a to se nemuseli ani příliš nadřít. Moravec si na vlastní polovině vzal míč a ladně si to směřoval na branku Langa, naše obrana se předním úplně rozestoupila a proto jsme zbytečně prohrávali na hřišti lídra 0:1.  Druhý sporný moment přišel v nastavení první poločasu a opět zůstalo ticho. ( za mě obě se v obou případech jednalo o penaltu)

Druhý poločas začal přesně tak jak skončil první a to v režii domácích hráčů. Jen se štěstím jsme odolávali vyloženým šancím. Bohužel druhá a třetí branka přišla po našich chybách, kdy v obou situacích hrálo roli naše neobsazení vevnitř vápna a pro neratovické nebyl problém dorážet míč do odkryté brány. Z naší strany bylo vše ustrašené a zbrklé. Ke konci utkání domácí ještě dvakrát orazítkovali brakovou konstrukci. I když se nám podařilo uhlídat nejlepšího střelce celé soutěže, plně ho nahradil Moravec.

Pokud by jsme se vyvarovali chyb a zůstalo při nás po celé utkání štěstí, tak jsme mohli pomýšlet na nějaký bodík. Ale ze sportovního hlediska nás lídr předčil ve všech směrech od první do poslední minuty. Neratovice o postup připraví jen jediná věc a to by byl jejich vlastní nevídaný kolaps.