21.kolo 1.B třída FK Kralupy 1901 - FK Pšovka Mělník

Pšovka potvrdila v Kralupech výtečnou jarní formu

FK Kralupy 1901 - FK Pšovka Mělník 1:5 (0:3)

V rámci 21. kola zavítala do Olší mělnická Pšovka, která na jaře předvádí spanilou jízdu a v boji o postup ještě neřekla poslední slovo. Naopak Kralupští si prohrou ve Vysoké podepsali sestupový ortel do okresního přeboru. Domácím oproti minulému zápasu chybělo hned několik hráčů (Křemenák, Krpec, Jeřábek, R. Polák), a tak museli na lavičku dva šestnáctiletí dorostenci M. Luksík s P. Vokounem. Oba si připsali v zápase premiérový start za A tým Kralup.

Od úvodních minut to byli hráči Pšovky, kteří diktovali tempo hry a měli častěji míč na kopačkách. V první půlhodině si domácí obrana poradila se všemi nebezpečnými centry, ale nakonec hosté udeřili nečekaně ze středu pole, kdy M. Krejčík postupoval středem sám a křižnou střelou z dvaceti metrů poprvé rozvlnil síť - 0:1. O minutu později bylo s domácím týmem ještě hůře, když si na centrovaný míč naskočil kanonýr Miřatský a hlavičkou nedal kralupskému brankáři sebemenší šanci - 0:2. Tyto dvě inkasované branky logicky Kralupské nalomily a ještě hůře bylo o pár minut později, když byl lehce faulován Topol a další centr ze strany uklidil do branky opět Miřatský - 0:3. Tímto krutým výsledek pro domácí skončil i první poločas.

Druhý poločas nabídnul divákům vyrovnanější průběh a domácí se mohli po hodině hry radovat ze snížení, které zaznamenal přesnou střelou k tyči J. Matějček a potvrdil tak výbornou jarní střeleckou formu - 1:3. Tato branka Kralupské nakopla a ti se tlačili více do zakončení. Bohužel bez gólového efektu. Mělničtí hráli i nadále stejný systém, kdy se snažili hrát co nejvíce do stran a posílat míče do vápna Kralup. Jedna tato akce se jim povedla zhruba 15 minut před koncem, brankář Půček špatně vyběhnul a Hakl špičkou kopačky uklidil míč do branky - 1:4. Za zmínku ještě stojí bratrský souboj Luksíků. který jim umožnil trenér Kralup Šimek, jenž poslal na závěrečné tři minuty do branky mladšího Martina. I ten kapituloval, když nejprve z blízkosti skvěle vyrazil střelu, ale posléze byl krátký na střelu Drápala - 1:5.

Výsledek je možná pro Kralupy krutý, ale Pšovka si za kombinační fotbal vítězství zasloužila a právem může pomýšlet na nejvyšší příčky. Kralupské fotbalisty čeká v neděli 18.5. venku Dolní Bousov, který si stejně jako Pšovka brousí zuby na postupovou první příčku. Kralupští doufají, že se jim vyprázdní už tak početná marodka a sehrají na hřišti favorita důstojnou partii.

Branky: J. Matějček – Miřatský 2, M. Krejčík, Hakl, Drápal. Kralupy: Půček (87. M. Luksík) – P. Pešek (84. V. Matějček), M. Pešek, Řenč, Miler – A. Vokoun, Topol, J. Polák, Pexa – J. Matějček, Kinter (67. P. Vokoun). Pšovka: D. Luksík – Grabmüller, Tomášek, M. Krejčík, Olšiak – Drápal, Chytil (85. Cemper), Šimandl, Žák (75. Šuba) – Miřatský (50. M. Kettner), Hakl (65. Žižka).