21.kolo OP: AFK Hořín - FK Kralupy 1901 1:2 (1:0)

Po sérii šesti proher v řadě jsme zajížděli do Hořína, kde zápasy začínají v tradiční čas 10:45.

Od prvních sekund bylo jasné, že se nebude jednat o příliš pohledné utkání. Nepřesnost střídala nepřesnost. Poté jsme to však byli my, kdo byl častěji u míče. Domácí fotbalisté hrozili z rychlých kontrů nebo rohových kopů. Při těchto situacích nás podržel gólman Moučka několika výtečnými zákroky.

Hned několik příležitostí ke skórování jsme měli i my. Jmenovitě Matějček, Dobiáš nebo Kolmistr, ale ani jedna šance neskončila gólem. Co se nepovedlo nám, to poté bravurně zvládli domácí. Centr před bránu, hlavička a gól. Hořín vedl pět minut před poločasem 1:0.

Průběh druhé pětačtyřicetiminutovky byl hodně podobný té první. Hořínští fotbalisté využívali rychlých protiútoků či dlouhých nakopávaných balónů, zatímco my se snažili o kombinační fotbal. A když to nešlo ze hry, spadlo nám to tam ze standardek. Konečně. Po faulu na Pečeného zahrával přímý volný kop Jan Šíma a jeho centr na přední tyč usměrnil do branky přesnou hlavičkou Jakub Matějček.

O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Přímý kop, tentokrát z poloviny hřiště, do vápna poslal Cyril Nikolov a Dalibor Dobiáš nedal gólmanovi šanci zasáhnout.

O chvilku později mohlo být vyrovnáno, kdy se Markovi Pečenému nepovedl ve vlastním velkém vápně odkop, ale skvělým reflexivním zákrokem nás od vlastního gólu zachránil Jakub Moučka.

Do konce zápasu si hořínští borci nevytvořili vážnější šanci a konečně tak můžeme slavit zisk tří bodů za vítězství 2:1 v Hoříně!

AFK Hořín - FK Kralupy 1901    1:2 (1:0)

Góly: 72. J. Matějček, 74. Dobiáš

Sestava: Moučka - P. Vokoun, Řenč, Nikolov, Kinter - Pečený, Dobiáš, Šíma, J. Matějček - Klier, M. Kolmistr

Rozhodčí: Jiří Princ - Michal Chládek, Vojtěch Braunšveig