22. kolo 1.B třída Dolnobousovský SK - FK Kralupy 1901

ralupští se zadarmo svezli na dolnobousovském kolotoči

Dolnobousovský SK - FK Kralupy 1901 4:0 (3:0)

K zápasu do Dolního Bousova zajížděl kralupský celek ve velmi slepené sestavě a k již dlouhodobě zraněným hráčům těsně před utkáním přibyli další dvě jména. Jelikož měly Kralupy souběh s dorostem i B týmem, tak odjížděli na dalekou cestu pouze s dvěma hráči na střídaní a čerstvě pětatřicetiletým Dobiášem, kanonýrem B týmu, jenž nastoupil v základní sestavě.

Domácí začali aktivně od první minuty, kdy dělali neskutečný průvan ve všech řadách. To vedlo k zasloužené brzké brance, když se už v páté minutě prosadil domácí středopolař po krásně zvládnutém přečíslení - 1:0. Na druhý gól nemuseli diváci příliš dlouho čekat, protože zásah přišel o čtyři minuty později z penaltového puntíku, kterému předcházel jasný faul J. Poláka - 2:0. Bohužel v okleštěné sestavě proti skvěle hrajícím domácím neměly Kralupy nárok a v osmnácté minutě přišel další trest. Aktivní domácí využili další nepřesnosti v přechodové části a opět skvěle využili přečíslení, kdy pronikající hráč dával míč pod sebe na volného spoluhráče - 3:0. Hosté se celý první poločas hledali, provázela je řada nepřesností i v nejlehčích situacích a z toho pramenily další šance Bousova, kterú zůstaly naštěstí pro hosty nevyužity.

Druhý poločas začal stejně jako první skončil, lépe řečeno jak celý první probíhal a to náporem domácích. Po deseti minutách završil hattrick domácí Hrdý po nechytatelné střele, když se položil do odraženého míče na hranici velkého vápna, který byl lehce tečován - 4:0. I hosté z Kralup párkrát zahrozili a to převážně za pomoci domácího gólmana a jeho nepovedeným odkopům. Nejblíže gólu byl Pexa, ale svoji hlavičku z takřka poloviny hřiště neusměrnil těsně mezi tři tyče. V rozmezí následných patnácti minut předvedl gólman Kralup Půček několik skvělých zákroků a dal tak zavzpomínat na své mládežnické působení v kladenském SK. Druhý poločas se hra Kralup zvedla, ale neodpovídalo to kvalitám B třídního týmu. Bohužel realita je tvrdá a záchrana se již nejeví reálně. Kralupští se mohli přesvědčit, jak vypadá kombinační hra plná pohybu a nápadů.

Sečteno, podtrženo - lepšího týmu v soutěži podle Kralupských není. Bousov po celé utkání působil aktivně, i za rozhodnutého stavu se tlačil do zakončení a jen díky skvělým zákrokům Půčka v hostující brance (někdy s notnou dávkou štěstí a laxností Bousova v zakončení) nebyl příděl větší. Kralupští se mohli podívat reálně do očí, jak na tom každý z hráčů je a co by měl zlepšit. Vše začíná od přístupu k tréninkům. Nejlepším hráčem celého utkání byl dolnobousovský Hrdý, který kromě nastříleného hattricku připravoval další šance pro spoluhráče a sám se následně dostal několikrát k nebezpečnému zakončení. Konečný stav 4:0 je upřímně řečeno malým vítězstvím hostů z Kralup. Ti doufají, že se jim někdo uzdraví a budou v nedělním derby (25.5. od 17:00 na stadionu V Olších) důstojným soupeřem Dynamu Nelahozeves, které stále bojuje o záchranu v soutěži.

Branky: Hrdý 3, Kubeček. Kralupy: Půček – A. Vokoun, M. Pešek, Řenč, Miler – Topol, R. Polák, J. Polák, Pexa (77. V. Matějček) – Dobiáš (53. Kinter), J. Matějček.