25. kolo 1.B třída TJ Vitana Byšice - FK Kralupy 1901

TJ Vitana Byšice - FK Kralupy 1901 3:1 (1:1)

K poslednímu venkovnímu zápasu zajížděl kralupský FK 1901 kousek za Mělník, do Byšic. Oběma týmům už o nic nešlo. Domácí Vitana hraje v klidném středu tabulku a hostující Kralupy už mají jistý sestup do okresního přeboru.

Do sestavy Kralup se vrátili po jednozápasové absence Pexa s Řenčem a na součinnosti obranné hry to bylo znát. Byšice sice měly od úvodních minut tlak, ale větší šanci si nepřipravily. Hráči Byšic se často snažili o střelbu z dálku. Jedna střela se ujala krátce po půlhodině hry, kdy se domácí hráč křížem trefil a překonal Luksíka - 1:0. Odpověď přišla zanedlouho, kdy si J. Matějček vyměnil míč s Pexou, ten ho centrem našel ve vápně a jarní kanonýr Kralup se nemýlil - 1:1. Závěr poločasu patřil domácím, ale Kralupští obrovský tlak přežili a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Vitana. Po sedmi minutách udeřily Byšice z přímého kopu, kdy centrovaný míč přistál na hlavě domácího hráče a míč k překvapení všech skončil v síti - 2:1. Kralupští se nesesypali a dalších deset minut mačkali soupeře jako citrón. Ovšem ani z největších šancí nedokázali skórovat a logicky přišel trest. Zhruba dvacet minut před koncem zvyšili domácí náskok. Byšický hráč zatáhl míč po lajně, Luksík míč vyrazil a nikým neatakovaný domácí hráč doklepl míč do prázdné branky - 3:1. Závěr zápasu se odehrál v poklidném tempu.

Kralupští sehráli důstojnou partii. Rozhodla pasáž po inkasovaném gólu 2:1, kdy měli Kralupy dvě obrovské šance. Nutno ovšem dodat, že soupeř zdaleka nedosahoval kvalit např. Bousova nebo Pěčic. Důležité pro oddíl je, že k dospělému fotbalu dostávají čuchnout dorostenci (Luksík, Vokoun, Žák, David). Právě posledně jmenovaný si odbyl premíéru v A týmu a určitě nezklamal. Pozitivem bylo, že se nebál říct si o přihrávku a dokonce připravil obrovsou šanci pro M. Peška. V posledním kole přivítají Kralupy v domácí derniéře nováčka z Horek, který je na opačném pólu tabulky. Mladoboleslavský klub vede kolo před koncem tabulku o bod před Pšovkou a bude hrát V Olších o postup. Zápas se odehraje 15.6. v 17:00.

Branky: Menčl, Manžel, Lauda – J. Matějček. Byšice: Schneider – Beneš, Čurda, Resl (65. Martinec) – Kadlec, Dvorný (65. Giebel), Hamšík (60. Holina), Lauda, Menčl – Stejskal, Manžel. Kralupy: M. Luksík – P. Pešek (81. V. Matějček), M. Pešek, Řenč, Pexa – A. Vokoun, R. Polák (73. P. Vokoun), Topol, Kinter (53. David) – J. Polák, J. Matějček.