6. kolo na Mělníku a 2. kolo v Tišicích rozhodovaly penalty

Dvě utkání ve čtyřech dnech a obě zakončené PK

Během čtyř dnů jsme remizovali a o nadstavbovém bodu museli rozhodnout penalty v nich jsme měli padesáti procentní úspěšnost. V obou případech se jednalo o vyrovnaná utkání, která mohla rozhodnout jedna povedená akce na obou stranách.

FK Pšovka Mělník B - FK Kralupy 1901 1:2 PP

První utkání jsme odehráli na rezervě Pšovky. I přes několikadenní déšť byla hrací plocha v perfektním stavu. Oboustranně se hrál otevřený zápas s šancemi obou mužstev. Do vedení jsme šli my zásluhou Duchka, který zužitkoval kolmici mezi obránce a svůj sólo únik proměnil ve svůj první gól v dresu Kralup. Pojišťovací trefu mohl následně přidat Matějček, bohužel zakončení mu nevyšlo podle představ a ani další naše šance neskončili v domácí síti. Proto poločas byl pouze 0:1.

Do druhé půle lépe vkročili domácí a byli aktivnější po celý druhý poločas, odměnou jim bylo vyrovnání po trestném  kopu z hranice velkého vápna. Poté jsme zažili několik horkých chvil a jen díky Křemenákovi jsme neprohrávali, nakonec jsme si plný počet bodů mohli odvézt mi. Odražený míč se dostal k Matějčkovi a jeho radost zmařil až domácí stoper, který zaskočil za brankáře a míč vyhlavičkoval z brankové čáry do bezpečí.

V penaltách se předvedl opět Křemeňák, dvě penalty chytil a u další vyvedl střelce tak, že ten překopl. Od nás neproměnil Topor.

Sokol Tišice - FK Kralupy 1901 2:1 PP

V dohrávce prvního kola, jsme tuto středu zajížděli do Tišic. Jednalo se o jednoho z aspirantů na postup a tudíž byli i favoritem utkání. Na utkání jsme jeli v kombinovaném a překvapivém složení.

I přes široký kádr, se na nás nalepila smůla z minulého ročníku a na marodce máme nespočet hráčů. Na utkání nemohli odcestovat J. Polák- svalové zranění, Duchek- nemoc, Černý- prac. vytížení, M. Pešek- nemoc a P. Pešek- prac. vytížení a kapitán týmu Jeřábek-prac.vytížení, Andr- prac. vytížení, k tomu před utkáním si poranil sval i mladic v našem týmu Gabčo a během utkání i R. Polák.

Od první minuty to domácí dokazovali a uzavřeli nás před naší šestnáctkou, v desáté minutě vypramenil z tlaku i pokutový kop, který domácí s přehledem proměnili.

To jak kdyby hostům pomohlo rozmotat svázané nohy a začali být aktivní i dopředu a vypracovali jsme si několik slibných šancí. Bohužel v zakončení jsme opět vyhořeli a toto trápení budeme muset vyladit. Domácí zahrávali nespočet trestných kopů, naštěstí nevyužili svojí výškovou převahu. První poločas se hrál vyrovnaný zápas, kterému scházelo více branek.
Do druhé půle jsme lépe vkročily my a vytvářeli si i šance, o vyrovnávací branku se postaral Miler, když jeho zahraný trestný kop domácí bek tečoval před brankářem a ten byl již bez šance zareagovat. Největší šancí domácích v druhé půli jsme jim vytvořili sami vlastní nedůsledností, naštěstí pro nás jsme neprohrávali. Zápas dospěl do PK a v nich byli úspěšnější domácí, za nás neproměnil Miler a následně Topor.
V dnešním utkání si zahrál i Míra Matějček ml., který patřil ke stavebním kamenům dobře fungující obrany a byl jeden z nejlepších hráčů na place.

Z prvních 6 kol, máme aktuálně 7 bodů. Což k rozlosování soupeřů (4 z 6, obývají první čtyři místa) je slušný počin. Letošní ambice nejsou postupové, spíše dát dohromady kádr do let budoucích.
Následující dvě kola odehrajeme na svém hřišti, nejdříve přivítáme poslední z rezervních týmu letošního ročníku a to Libiš „B“. V dalším kole zavítá na náš stadion blízký soused a to Vltavan Chvatěruby.

Na víkend by se měli představit již marodi a i  R. Polák nebo Gabčo.

Křemeňák- Vokoun ml., Řenč, M. Matějček ml., Krpec- Topol, Topor, R. Polák (70. Felix), Miler- Matějček J., Hrabal