Béčko urvalo druhou výhru v sezóně

V prvním jarním kole IV. třídy Mělnicka jsme se utkali s týmem Sokola Ledčice, který však své domácí zápasy hraje v azylu v Jeviněvsi. Ledčičtí fotbalisté se před zápasem nacházeli na třetí příčce tabulky, my jsme byli na místě posledním.

Zápas začal z obou stran opatrněji, balón jsme však na nohou měli častěji my. V první šanci se ocitl Pexa, ale jeho střela se snad střelou ani nedá nazvat. Ve dvanácté minutě mu gólové zakončení předvedl Luboš Černý, který nepovedený přímý kop Kefurta usměrnil za záda bezmocného gólmana Klatovského.

Poté se v dalších šancích objevil opět Miroslav Pexa, ale ani jednou nedokázal překonat domácího brankáře. Těchto neproměněných příležitostí jsme mohli o to více litovat, když z ojedinělého útoku překonal Luboše Šudu střelou z hranice vápna Marek Černý a vyrovnal skóre na 1:1. Tímto skóre skončil i celý první poločas.

Vstup do druhého poločasu se nám vydařil. Dokonce i gólově. A divte se nebo ne, skóre navýšil na 2:1 Miroslav Pexa.

Domácí hrozili především z rychlých kontrů, s těmi si ale většinou poradila naše obrana a nebo gólman Šuda, který mančaft podržel dvěma fantastickýmí zákroky.

Čtvrthodinku před koncem zvyšoval na 3:1 Dalibor Dobiáš, i když co si budeme povídat, míč se k němu po střele Martina Kefurta odrazil s velkou, dokonce trojnásobnou dávkou štěstí.

Pět minut před koncem upravil skóre na konečných 2:3 Janovský. Béčko tak může slavit druhou tříbodovou výhru v sezóně a odlepilo se od úplného dna tabulky.

V příštím kole přivítáme v neděli 19. 3. rezervu Vojkovic. Výkop je plánován na 15:00.

TJ Sokol Ledčice – FK Kralupy 1901 „B“ 2:3 (1:1)

Góly: 38. Černý, 85. Janovský – 12. Černý, 50. Pexa, 75. Dobiáš

Sestava: Šuda – Astaloš (70. Faltus), Černý, Nikolov, Grich (46. D. Klier) – M. Kolmistr, Polák (46. Pakandl), Kefurt, Kinter – Malík (70. M. Klier), Pexa (70. Dobiáš)