Béčko veze tři body z Dolan

V osmém kole IV. třídy jsme jeli proti proudu řeky Vltavy do pár kilometrů vzdálených Dolan, kde své zápasy hraje místní Sokol.

Utkání začalo náporem domácích, který řídili ze středu pole Svoboda s Morávkem. Snahu Dolan rozmělnil až náš gól v 19. minutě. Po rychlém protiútoku vedený Felixem a Kefurtem zakončoval akci Adam Kolmistr a šli jsme tak do vedení 1:0.

Poté jsme otěže zápasu převzali na chvíli my, ale větší příležitost ke skórování jsme si nevytvořili. Udeřili jsme až opět z rychlého brejku, který křižnou střelou zužitkoval nikým nehlídaný Tomáš Felix.

Do konce poločasu pak stojí za zmínku snad jen zákrok Michala Raška, který parádním zákrokem sebral dolanským jasný gól.

Druhý poločas byl již vyrovnanější. Útoky Dolan končili na pozorné obraně vedené stoperem Nikolovem nebo vše pochytal někdy až neuvěřitelnými zákroky gólman Rašek. Naše koncovka byla přesnější, končila však na konstrukci branky domácích jako v podání Davida Hemra a Martina Kolmistra nebo těsně mimo branku, tentokrát v podání Martina Lorence.

Nedáš - dostaneš. Toto otřepané pravidlo platilo bohužel i tento zápas. Po standartní situaci domácí snížili a zápletka byla na světě. V nastavení se jim podařilo po standartce dokonce i vyrovnat, ale domácí Morávek stál v těsném ofsajdu.

Po této akci se závěr zápasu odehrával spíše u střídaček, kdy domácí realizační tým nesouhlasil s rozhudnutím našeho pomezního Marka Šestořáda, který podle nich vzal domácím jasně regulérní branku a počastovali jeho, tak i slečnu rozhodčí Marii Kortanovou několika nepublikovatelnými slovy.

Z derby si tak odnášíme tři body za vítězství 2:1.

Sokol Dolany "B" - FK Kralupy 1901 "B" 1:2 (0:2)

Góly: 84. Kotoun - 19. A. Kolmistr, 41. Felix

Sestava: Rašek - Grich, V. Matějček, Nikolov, Kinter - P. Pešek (18. Felix), M. Kolmistr (69. Lorenc), Kefurt, Malík - A. Kolmistr, Hemr