Béčko vyhrálo s Chlumínem na penalty

Los nám v posledním mistrovském utkání podzimní části sezóny 2015/2016 přisoudil fotbalisty Sokola Chlumín.

Statistika nuda je, má však cenné údaje... ale právě díky ní jsme byli před zápasem favority a hned po úvodním hvizdu arbitra Miloslava Švancary jsme to také potvrzovali. Byli jsme více na balónu a to nám přineslo úspěch již po osmi minutách. Síť rozvlnil Pavel Pešek.

Ve dvacáté minutě vedení navýšil Adam Kolmistr a fanoušci si pomalu přáli pověstného "bůra". Obzvlášť, kdy jsme si vytvářeli jednu tutovku za druhou, do kterých se dostali Adam Kolmistr, Pavel Pešek nebo navrátilec Jakub Müller. Gól doslova visel ve vzduchu. Jenže skutek utek.

Ze zápasu se stala strašná mašlovačka nebo chcete-li holomajzna. Přizpůsobili jsme se chodícímu fotbalu Chlumína a ten do poločasu snížil na rozdíl jedné branky.

Poločasové pokyny zněli jasně: zvýšit pohyb, na soupeře "vletět", dát mu rychlého góla a tím ho poslat do kolen... 47. minuta a Chlumín vyrovnal na 2:2.

A holomajzna pokračovala. Z této šedi úplně vyčnívá akce ze 65. minuty. Kinter vybojoval míč ve středovém kruhu, nikým neatakovaný přešel půlku hřiště, oči nahoře - hlava otevřená, našel kolmicí Dobiáše, který si famózně položil gólmana, následně i dva obránce a poslal nás do vedení 3:2.

Poté opět následoval festival neproměněných šancí. Jenže Dobiáš, Kefurt a Malík zklamali.

Nedáš - dostaneš. 88. minuta, protiútok Chlumína a skóre bylo vyrovnáno.

V penaltách nám pak jednou pomohla branková konstrukce, jednou se zaskvěl gólman Rašek a získali jsme tak bodík navíc.

FK Kralupy 1901 "B" - Sokol Chlumín 3:3 (2:1) 4:2 na pen.

Góly: 8. P. Pešek, 20. A. Kolmistr, 65. Dobiáš, RPK: Malík

Sestava: Rašek - Grich, V. Matějček, Nikolov, Kinter - Malík, Kefurt, M. Kolmistr, P. Pešek - A. Kolmistr, Müller (46. Dobiáš)