Ohlédnutí za přípravou a českým pohárem

Zimní příprava byla zahájena 5.1. 2016 v 18 hodin na umělém povrchu u zimního stadionu. Trénovalo se dvakrát týdně, později byli přidány i nedělní tréninky v hale na Cukrovaru. Podrobnější rozpis přípravy zde: https://www.fkkralupy1901.cz/news/zimni-priprava-2016-a-b-muzstvo-a-dorost/

K přípravě patří, kromě opravdu vydatné porce naběhaných kilometrů, samozřejmě také přípravná utkání.

FC Slavoj Kladno - FK Kralupy 1901 0:3 (0:1)
Góly: J. Matějček 2, M. Kolmistr

Sestava: Moučka - Grich (60. V. Matějček), M. Pešek, Topor, Kinter - J. Polák, P. Vokoun, R. Polák (55. Denis Dobiáš), Kefurt - J. Matějček, M. Kolmistr (60. Dalibor Dobiáš)

V sobotu 6. února jsme sehráli první přípravný mač proti kladenskému Slavoji. Na hřišti existoval jen jeden mančaft a to ten kralupský. Náš vysoký presink dělal kladenským fotbalistům problémy a to vedlo k velkému množství brankových příležitostí, ale ty zůstávali po dlouhou dobu nevyužity.

Nemohoucnost v zakončení protrhl až po zhruba půlhodince hry Martin Kolmistr. V druhém poločase přidal Jakub Matějček dvě pohledné branky a uzavřel skóre zápasu na konečných 3:0.

Premiéru v kralupském dresu si taktéž odbyla nová gólmanská posila z pražského Meteoru, devatenáctiletý Jakub Moučka.

FK Kralupy 1901 - AFK Libčice 2:6 (2:2)
Góly: Dalibor Dobiáš, Kefurt

Sestava: Moučka - P. Pešek, Topor (70. Grich), M. Pešek, Kinter - Denis Dobiáš, P. Vokoun, Řenč, Kefurt - Dalibor Dobiáš (46. Pečený), J. Matějček

Na Svatého Valentýna jsme v tréninkovém centru Sparty Praha na pražském Strahově nastoupili proti borcům z nedalekých Libčic nad Vltavou. AFK Libčice se po podzimu nacházejí na 2. příčce OP - Praha západ, tudíž jde o velmi kvalitní celek.

Vstup do utkání se nám povedl a po pár minutách nás poslal do vedení kanonýr Dalibor Dobiáš, který zužitkoval přihrávku "do kecky" od Pavla Vokouna. Libčice poté skóre otočili, ale do poločasu stav srovnal umístěnou střelou Martin Kefurt.

Povedený první poločas jsem však v druhé polovině utkání nepotvrdili. Čtyři góly v naší síti mluví za vše a to nás ještě několika neuvěřitelnými zákroky podržel gólman Moučka od pohromy.

ČESKÝ POHÁR

AFK Veltrusy - FK Kralupy 1901 3:2 (0:2)​
Góly: J. Matějček 2

Sestava: Moučka - P. Pešek, M. Pešek, Řenč, Kinter (65. Klier) - M. Kolmistr, P. Vokoun, Horváth, Kefurt - Dobiáš, J. Matějček

První kolo Českého poháru, které se odehrálo na hřišti v Hostíně u Vojkovic, mělo pro nás dvě fáze. První, která trvala zhruba do šedesáté minuty, to byla dominance jak v útočné, tak i v obranné fázi. Poté přišla nesmyslná přihrávka přes celé naše vápno od Matěje Řenče a nedorozumění mezi Pavlem Peškem a Jakubem Moučkou. Toho využili Veltrusy na jednogólové snížení výsledku a od té doby byli lepším mužstvem a zápas nakonec otočili na konečných 3:2.

V podstatě vyhraný zápas jsme tak dokázali statečně ztratit.

FK Kralupy 1901 - Sokol Obříství 4:2 (3:2)
Góly: Dobiáš 2, Topor, J. Matějček

Sestava: Moučka - P. Pešek, Horváth, Řenč, Kinter - Pečený, P. Vokoun, Topor, Kefurt (35. V. Matějček) - J. Matějček, Dobiáš

Vstup do utkání byl více než impozantní. Hned v první minutě otevřel skóre zápasu Dalibor Dobiáš a o dalších zhruba pět minut později zvyšoval na 2:0 povedeným přímým kopem Martin Topor.

Hostům z Obříství se podařilo snížit z první vážnější příležitosti po zhruba pětadvaceti minutách hry, ale naše odpověď byla doslova blesková, prakticky ihned po rozehrávce vyslal Kinter do úniku Jakuba Matějčka, ten poté znemožnil hned tři protihráče a brankáři nedal z blízkosti šanci zasáhnout.

V druhém poločase jsme kontrolovali hru a naši převahu stvrdil opět Dalibor Dobiáš, který potvrdil roli nelítostného zabijáka. Závěrečnou půlhodinu jsme dohrávali v deseti, kdy ze hry musel kvůli zranění odstoupit Marek Pečený.

Sokol Dolní Beřkovice - FK  Kralupy 1901 4:0 (2:0)
Góly:

Sestava: Moučka - P. Vokoun, V. Matějček, Řenč, Kinter - Klier, Kefurt, Topol, M. Kolmistr - Pečený, Dobiáš

Los posledního zápasu Českého poháru nám určil soupeře z Dolních Beřkovic. Do zápasu, který se hrál na umělé trávě FC Mělník, jsme nastoupili díky několika absencím ve velmi improvizované sestavě a hned od úvodního hvizdu to bylo znát.

Už po třech minutách se po faulu Kintera proti nám kopala penalta, kterou domácí proměnili. Po dvaceti minutách jsme z protiútoku inkasovali podruhé. Své šance jsme měli také, ale ty v podání Martinů Komistra s Kefurtem zůstali nevyužity.

Ve druhém poločase pokračovala převaha beřkovických fotbalistů, kteří nakonec skóre zdvojnásobili a zápas tak skončil výsledkem 4:0 pro Sokol Dolní Beřkovice.

12. března nás již čeká první jarní mistrovské utkání na půdě libišského B týmu, kde započneme tuhý boj o záchranu.Kralupy do toho!