OP: 24. kolo FK Kralupy 1901 - Sokol Dolany 4:3 (1:1)

Na okresní poměry atraktivní utkání ve kterém nebyla nouze o krásné branky či vyostřenější momenty. Zápas byl v teoretických počtech, boj o šest bodů. Pro vítěze znamenala výhra vzdálení od sestupových vod, odlepení od svého soupeře a přiblížení „klidnému“ středu tabulky.

Zase po dlouhé době se nám podařilo chytnout úvod utkání, byli jsme častěji s míčem na svých kopačkách a udávali jsme zápasu tempo, bohužel bez efektivnějšího zakončení. Hosté hrozili především díky svému duu Špička - Vondra a první jmenovaný se prosadil z trestného kopu, kdy se mu podařilo obstřelit zeď a pomocí tyče skórovat. Naše hra dostala v tu chvíli nepříjemnou ránu, opařeni gólem jsme přestali běhat a nabízet se. Kdy už jsme se oklepali a začali hrát aktivně, přišel jeden ze sporných momentů v náš neprospěch ( není se čemu divit, když utkání vede arbitr, který má odpískáno asi jako kdokoliv jiný z lajků- spousty oboustranně špatně posouzených soubojů ). Hostující hráč nesmyslně sestřelil našeho útočníka, bez žádného úmyslu zahrávat míč či projevit alespoň nejmenší snahu. Nejeden divák se divil, když sudí vytáhl jen žlutý kartonek. Kdy jindy by se mělo červenat, než při tak tvrdých až brutálních zákrocích? Opět jsme přestali hrát a začali řešit všechny blbosti okolo a vůbec se nevěnovali hře. Naštěstí hostující brankář neměl svůj den a vyrovnávací branku nám daroval. Za obranu si po krásné nahrávce Matějčka zaběhl Pexa a i když měl před sebou dálnici rozhodl se vypálit z hranice vápna a naštěstí a bohudík si brankář míč srazil za vlastní záda. První poločas skončil remízou a byl menší předehrou na druhý poločas.

Bohužel co se nám podařilo v úvodních minutách a to neblbnout nebo nepropadnout v obraně, bylo opakem začátku druhé půle. Menší zaváhaní Beneše hosté dokonale využili a hned ve druhé minutě druhého dějství šli opět do vedení. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno, domácí obránce nešikovně sáhl po Matějčkovi v pokutovém území a sudímu nezbylo nic jiného než pískat. Míč si vzal kapitán Řenč a poslal gólmana k druhé tyči, srovnáno 2:2. Naše povedená desetiminutovka vedla k otočení výsledku v náš prospěch, navrátilec Tarbaj si u lajny poradil s protihráčem a nadýchaným centrem našel Pexu, který se do míče krásně položil a mohl oslavovat svůj druhý gól v utkání. Jak to bývá po oslavě přichází tvrdé vystřízlivění a z vedoucí branky jsme se neradovali příliš dlouho. Tentokrát pohledná akce hostů na jeden dotek, kdy si míč narazila dvojce Špička - Vondra a pro exsparťana nebyl problém v přímém souboji s Langem skórovat. Druhým velkým momentem bylo opětovné neudělení červené kartypro hostující zadáka. Matějček se krásně prosmýkl na lajně a nebýt záchranné brzdy dolanského hráče pádil by sám na kasu, bohužel rozhodčí opět vytáhl jen žlutou kartu. Nakonec to ale Kubu Matějčka nemuselo mrzet. Dál gól, ale za svojí branku by měl pozvat brankáře hostů minimálně na pivo J jeho „utaženou“ střelu si totiž brankář po druhé v utkání srazil za brankovou čáru. Ke konci utkání se nakonec červenalo, ale bohužel na naší straně kdy byl vyloučen Roman Polák. Několikrát nás podržel Lang výbornými zákroky, především vytažené pokusy Vondry stojí za zmínku. Nastavení jsme přežili a mohli se radovat z velmi důležitého vítězství, které nám umožňuje na určitou dobu volně dýchat.

Opakoval bych se, ale jednalo se o kvalitní utkání nad okresní poměry, které sledovala početná kulisa návštěvníkům z Kralup, ale i Dolan. Nejedno oko nelitovalo, že v nedělním odpoledne zvolilo toto utkání ke svému trávení volného zbytku víkendu. Teď nás čeká horká půda v Lobkovicích, které jsou před námi o pouhopouhý bod a chystáme se je v tabulce předskočit. Cílem po zbývající utkání by mělo být reálné 7. místo.

branky: Pexa 2, Matějček, Řenč z pen.

Lang- Beneš (85.miler),Černý,Řenč,Vokoun A.-Topol,Polák R.,Zavadil(73Růžička) ,Polák J.(25. Pexa)-Matejček,Tarbaj