OP 27.kolo AFK Hořín - FK Kralupy 1901 2:3 (2:2)

Předposlední venkovní utkání této sezony nás zavezlo až k samotnému soutoku Vltavy a Labe, do Hořína. Nečekal nás lehký soupeř, oba bojujeme ještě s teoretickým sestupem, jelikož není zatím úplně jasné kolik týmů nakonec sestoupí. S největší pravděpodobností se bude jednat o tři mužstva, ale vše mají ve svých rukách krajské Ovčáry.

Prvních dvacet minut bylo utkání vlažné a spíše bojem ve středu pole. Poté přišel na řadu i fotbal, první větší ztráty domácích jsme využili k nebezpečnému kontru, který skončil skvělým zákrokem domácího brankáře. Ani my jsme se vzápětí nevyvarovaly chyby a bohužel domácí toho dokázali využít ke vstřelení úvodní branky. Netrvalo dlouho a scénář se opakoval, naše ztráta= branka v naší síti. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře ani jedna z řad nefungovala jak měla a domácí nás přehrávali především ve středu pole. Naštěstí nás tyto stavy vždy dokážou nakopnout ke zlepšení. Těsně před poločasem přišla naše pětiminutovka. Nejdříve si za obranu naběhl J. Polák, aby před prázdnou brankou našel Kubu Matějčka a bylo sníženo. O chvilku později při trestným kopu domácí nepokryli na vápně Tarbaje a ten z otočky prostřelil domácího brankáře. A to bylo poslední co se událo prvním poločase, především díky záživné druhé části.

Druhý poločas začal aktivitou domácích a několika dobrými zákroky Langa, který nás v tu chvíli podržel. Až poté jsme se probrali a začali být aktivnější směrem dopředu. K několika střelám to stačilo, ale nic vážnějšího. Domácím s přibývajícím časem docházel dech a proto se povětšinu druhého poločasu hrálo na jejich polovině. Naše vítězná branka přišla až z penaltového puntíku, který s přehledem proměnil Řenč. V poslední deseti minutovce jsme mohli několikrát domácím odskočit na rozdíl dvou branek a utkání dohrát, bohužel to se nám nepodařilo a proto bylo potřeba se koncentrovat až do poslední minuty, naštěstí si Hořín nevytvořil nějaký větší tlak natož nebezpečnou situaci.

Od stavu 2:0 pro domácí byl na hřišti jen jeden tým a to my. Je mi záhadou proč začneme hrát až po obdržení branky, kdyby se předávala cena o tým který nejčastěji otáčí nepříznivý výsledek, tak by jsme mohli pomýšlet na nejvyšší příčky J
K úplné jistotě záchrany, abychom se nemuseli ohlížet na ostatní týmy či výsledky a to samozřejmě nechceme. Je potřeba získat alespoň tři body, nejbližší šanci budeme mít tuto neděli proti Velkému Borku a možnost natáhnout naší sérii neproher na šest utkání.

Lang-Miler,R.Polák,Řenč,Beneš-J.Polák(70 P.Pešek), Tarbaj,Zavadil, Topol-J.Matějček,Růžička(46 Topor- 80.A.Vokoun)