Příprava: Baník Švermov - FK Kralupy 1901 A 2:5

Poslední přátelské utkání jsme zajížděli do Švermova na tamní Baník. Utkání se hrálo na perfektně připraveném plácku, který byl ještě před zápasem pokropen.

Domácí vstoupili lépe domácí a prvních deset minut byli aktivnější a nebezpečnější, hostům nevycházel přechod do útočné fáze. Hned při prvním nebezpečném kontru vysunul do samostatného úniku Jeřábek Milera a ten se nemýlil. Uběhlo ani pět minut a bylo srovnáno, kdy se domácí střední záložník prosadil pěknou střelou po zemi na přední tyč. Domácí byli kvalitnější na míči, ale nebezpečnějšími byli hosté, hlavně útočné "komando" mladých pušek. Po druhé se hosté prosadili nikoli po zemi, ale ze vzduchu po rohovém kopu se prosadil M. Pešek. Poslední slovo první půle měli opět hosté, kdy Jeřábek vysunul J. Poláka, který se prosadil přes obránce a gólmanovi nedal šanci. Po slabším rozjedu, kdy byli domácí lepším týmem se s přibývajícím časem začala zlepšovat hra hostů, kteří byli od poloviny prvního poločasu aktivnější a nebezpečnější.

Druhý poločas byl spíše řežbou než-li fotbalem lahodící podívaná, pomohlo k tomu několik nevybíravých zákroků domácího útočníka, který měl po prvním poločase jít zchladit hlavu a do hry se již nevracet, tím se nebudu zastávat našich, kde též bylo pár horkých hlav. Největším nešvarem a trnem v oku obou táborů byl rozhodčí, který dokázal svá rozhodnutí několikrát změnit aniž by věděl komu pomáhá. Na 4:1 zvyšoval Matějček, kterého trefil centrovaný míč od Dobiáše, pátý gól hostí dál po individuální akci Jeřábek. Poslední slovo a kosmetickou úpravu ve vyhroceném závěru dali domácí po penaltovém kopu.

Závěrem shrnutí přípravy, účast byla vcelku více než vydařená s průměrnou účastí 13 lidí s novými nebo staronovými tvářemi, opět se nám nevyhnuli některá zranění ať drobnější nebo delšího zotavování. Cíl po sestupu bude nejspíše jasný, hrát v horní polovině tabulky a prohánět případné aspiranty na postup. Hned jednoho z nich přivítáme tuto neděli na stadionu V Olších, tým z nedalekých Vojkovic. Mělo by se jednat i o jediné mistrovské utkání nadcházející víkendu. Doufám, že plno z Vás si najdu cestu a bude svědky kvalitního utkání, s dobrým koncem pro náš tým