Prokletí jménem Dynamo prolomeno,naordinovaná alchymie kormidelníka Tondy Šimka zafungovala a Kralupští si vezou svoje první body ze hřiště soupeře.

V 10. kole kralupský tým zajížděl do nedaleké Nelahozevse, k soupeři s kterým zápasy bývají často o boji a nepobírají moc fotbalové krásy. Jak to bývá v těchto derby, hrálo se před pěknou diváckou navštěvou.

Hosté nastoupili beze změn oproti minulému nevydařenému kolu. Od úvodní minuty byli domácí ti, kteří se tlačili před kralupskou bránu, ale jedinou vážnější šancí byl přímý kop, který golman Luksík vytáhl na roh. Od této chvíle se začali na hřišti projevovat i hosté a to převážně duo Jeřábek-Muller, kteří dělali domácí obraně obrovské problémy a častokrát je musela obrana zastavit až za hranicí pravidel. Zápas se hrál bojovný v plném nasazení ve snaze získat každíčký metr pro své mužstvo. Už to vypadalo, že se za remízového stavu půjde do kabin, ale po přistrčení Tarbajem se k míči dostal Jeřábek a ten z hranice vápna přesně zakroutil míč na vzdálenější tyč. Do konce poločasu se nic zajímavého neudálo.

Druhý poločas začal jak první - náporem domácích, ale branku hostujícího brankáře neohrozili. To Kralupští hrozili spíše rychlými brejky a jeden z nich jim po čtvrt hodině druhé půle vyšel, Muller si pohrál s domácí obranou, aby si nakonec pohrál i s golmanem Kratochvílem. Od této chvíle se přestalo hrát v rukavičkách a diváci mohli vidět spousty tvrdých a nevybíravých zákroků z řad domácí hráčů, obzlášť dua Kymr- Horký. Druhý jmenovaný neudržel své nervy na uzdě a po odpískání nedovoleného zákroku udeřil hostujícího Vokouna pěstí do obličeje, nemohlo následovat nic jiného než čevená karta v ruce rozhodčího. Tento okamžik se stal klíčový ve zbytku utkání. Aby toho nebylo málo po rozehrání následné standartky, se prosadil Matějček, když dorazil nepříliš povedenou střelu Tarbaje. Od této chvíle se utkání spíše dohrávalo, ale domácícm hráčům se vařila krev v žilách a svoje nepovedené chvilky si vybíjeli na triu rozhodčích a hostujících hráčích. Nakonec se i domácí prosadili, když Pekárek tečoval střelu za záda hostujícího golmana. Domácí ve snaze korigovat výsledek, otevřeli zadní vrátka a toho využili hosté jak se sluší a patří, čtvtou branku vsítil Topol a potupného bůra uzavřel Muller. Nakonec to byli domácí kteří se radovali naposled, když si na roh Millera naskočil osamocený Rada a korigoval na konečných 5:2 pro Kralupy.

V souboji dvou formou neoslňujících týmů, brali nakonec všechny body nakonec hosté kteří předvedli kolektivní, odpracovaný výkon a zaslouženě si odvážejí tři body. V následném kole se budou tyto body snažit potvrdit proti Pěčicím.