A tým: Vydařená generálka

V generálce na jarní část sezóny jsme na domácím stadionu V Olších přivítali TJ Husinec-Řež, účastníka IV. třídy okresu Praha-východ.

Od prvních minut utkání jsme jasně diktovali hru. Naše kombinační hra přinesla první ovoce po zhruba deseti minutách hry, kdy se střelecky prosadil Růžička. Poté to byla galašou neproměněných vyložených šancí. Zklamali Dobiáš, Růžička nebo Klier. Útočné snahy hostů končily většinou ofsajdovým postavením a nebo nepřesnou rozehrávkou, ale přeci jen si své šance vypracovali. Při nich se ale blýskl bravurními zákroky Šour.

Do dvougólového vedení nás pak poslal Denis Klier, který z hranice velkého vápna krásnou utěšenou ranou nedal gólmanovi šanci. Na rozdíl třídy v úplném závěru prvního poločasu zvyšoval Růžička.

Vstup do druhého dějství byl děsivý, ale především pro stopera hostů, který pár vteřin po výkopu předložil míč Růžičkovi, který si následně pohrál s gólmanem a zkompletoval tak hattrick.

I v druhém poločasu pokračovala na hřišti naše nadvláda. Hosté si za druhou pětačtyřicetiminutovku vypracovali všeho všudy dva rohové kopy.

Na rozdíl pěti gólů zvyšoval Matěj Řenč, který využil přihrávky Malíka a na konečných 6:0 po rychlém protiútoku a individuální akci Vojtěcha Pakandla dával Jáchym Kulhavý.

Poslední přípravný zápas splnil svůj účel, ale teď nás již příští víkend čeká ostrý zápas, kdy doma přivítáme Sokol Dolany.

FK Kralupy 1901 – TJ Husinec-Řež 6:0 (3:0)

Góly: Růžička 3, D. Klier, Řenč, Kulhavý

Sestava: Šour – Řenč, Černý, Froněk, Kinter – Šíma, Kulhavý, Kefurt, D. Klier – Růžička, Dobiáš

Střídali: Malík, Pakandl, Pečený