A| První domácí porážka v sezoně, Vestec rozhodl v první půli

Střetnutí třetího se čtvrtým celkem tabulky nabídlo zajímavou podívanou s několika šancemi i góly, avšak s nepříznivým výsledkem pro Kralupy. Modrobílí poprvé v sezoně zjistily, jaké to je prohrát na domácím hřišti.

Hned v 5. minutě předvedli pěknou kombinaci hosté. Matysík našel šikovnou patičkou nabíhajícího Jana Bodláka, jehož tvrdou střelu vyrazil gólman Víšek na rohový kop.

Právě z následného rohu měli obrovskou příležitost kralupští. Rychlý brejk se dostal až k Janíčkovi, který unikal sám na brankáře Martina Baštu. Vestecký gólman však předvedl pohotový zákrok, a znemožnil tak domácím vstřelení vedoucí branky.

Po čtvrthodině hry si těžký balón na hranici vápna zpracoval kapitán Kralup David Hemr, jehož tečovaná rána z voleje skončila v zámezí.

Ve 23. minutě se do vedení dostal Vestec. Zpoza vápna napřáhl Tomáš Jarábek a povedenou střelou rozvlnil síť Víškovy svatyně.

Po pár minutách unikal sám na branku hostující Ondřej Vosáhlo, který i s přispěním vracejících se obránců domácích nasměroval svou slabou střelu pouze do připraveného Víška.

Vestecké fotbalisty to však nemuselo mrzet, jelikož ve 36. minutě lovil kralupský gólman balón ze sítě podruhé. Vrácený míč do vápna po standardní situaci si našel zkušený Richard Kalod, který pohotovou střelou k tyči rozjásal hostující příznivce.

O chvíli později byla na Městském stadionu V Olších k vidění poměrně neobvyklá situace. Hostující brankář Bašta se dostal pod tlak a v rukavicích skryl přihrávku spoluhráče. Rozhodčí tak odpískal malou domů a domácí zahrávali nepřímý kop těsně před malým vápnem. Nejprve po přiklepnutí Houžvičky střílel Petr, jehož rána byla zblokována. Druhé zakončení Krejzy bylo rovněž zablokováno vesteckými hráči a třetí pokus Glogase skončil těsně vedle pravé tyče Baštovy branky.

Už v nastavení se do vápna hostů dostal kralupský Janíček, který přihrál před branku, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

Ve druhé půli tempo utkání trochu polevilo. Oba celky zaznamenaly několik střeleckých pokusů, žadná vyložená šance či akce stojící za zmínku k vidění nebyla. Vestec se pochopitelně nikam nehnal, naopak Kralupy se snažily tlačit dopředu, skřípala jim ale zejména finální fáze.

Důkazem toho byl v 68. minutě Tomáš Petr, který dostal balón do běhu, přeloboval hostujícího gólmana, ale branku netrefil.

V závěru utkání unikal sám tentokrát kapitán domácích Hemr, ani on však nedokázal rozvlnit síť. Dobrým zákrokem se blýskl Bašta.

Kralupy si tak připsaly první domácí porážku v letošní sezoně, když nestačily na Vestec výsledkem 0:2.

FK Kralupy 1901 - TJ Viktoria Vestec 0:2 (0:2)

Sestava: Víšek - Emmer, Culek, Řezníček - Janíček, Glogas, Houžvička, Hemr, Zabilanský (63. Klier) - Petr, Krejza (73. Šultes)