A| První domácí utkání na jaře jsme zvládli, bez bodů odjížděla z Olší Kosoř

Kralupští vstoupili do jarní části sezony bezbrankovou remízou na půdě rezervy Slaného. Pro první domácí utkání na jaře byla borcům v modrobílém soupeřem Kosoř, která minulý týden přehrála Nelahozeves.

Na první šanci zápasu čekali diváci do 7. minuty, kdy se ve velké příležitosti objevil hostující Jakub Slunéčko, branku ale přestřelil.

Vzápětí poslal míč nad břevno také domácí Petr, který napřáhl ze střední vzdálenosti.

Stejný hráč zakončoval o chvíli později, tentokrát jeho pokus hlavou vytáhl na břevno kosořský gólman Matyáš Franta.

V následujících minutách byla hra vyrovnaná a oba celky se snažily překonat dobře fungující obranu soupeře.

Ve 27. minutě hlavičkoval po centru Maříka Luboš Krejza, domácí útočník ale branku minul.

Po půlhodině hry se Krejza dostal do další velké příležitosti, jeho přízemní střelu ale dokázal vyrazit gólman hostů.

Ve 34. minutě se domácí dočkali. Zpoza vápna napřáhl Štěpán Janíček, jehož tečovaná rána zapadla za záda bezmocného Franty.

Úvodní dějství tak skončilo výsledkem 1:0 pro domácí mužstvo.

Zkraje druhé půle střílel zpoza vápna kosořský Novotný, Víšek ale jeho střelu vyrazil a případnou dorážku znemožnil hostům pohotovým odkopem Emmer.

V 57. minutě se do vápna proháčkoval domácí Mařík, který centrem hledal připraveného Krejzu. Před ním však stihl balón odhlavičkovat na roh Vladyka.

V následujících minutách byla více na balónu Kosoř, nedařilo se jí však překonat dobře organizovanou defenzivu domácích.

V 73. minutě se do šance dostal Krejza, jenž po centru zblízka hlavičkoval na zadní tyči. Hostující brankář byl ale připravený a pokus kralupského ostrostřelce vyrazil.

Deset minut před koncem se Krejza ocitl v další dobré příležitosti, když zakončoval po hezké individuální akci a přihrávce Janíčka. Střela domácího útočníka byla ale slabá a mířila pouze do míst, kde stál připravený Matyáš Franta.

V 82. minutě se kralupští radovali z dvougólového vedení. Krásnou kombinaci po ose Janíček, Glogas, Krejza a Petr zakončil poslední jmenovaný přesnou střelou k tyči.

V závěru musel ještě tvrdou střelu vyrážet domácí Víšek.

Více již utkání nenabídlo, a Kralupy tak v prvním jarním domácím utkání zvítězily 2:0.

FK Kralupy 1901 - FK Kosoř 2:0 (1:0)

Sestava: Víšek - Emmer, Houška, Culek, Řenč - Mařík (74. Klier), Hemr (84. Houžvička), Glogas, Janíček (87. Neumann) - Krejza, Petr