A| S Jílovištěm jsme si body rozdělili

V minulém kole padli kralupští na půdě Spartaku Příbram vysoko 4:1. Spravit si chuť chtěli modrobílí znovu doma, kde před dvěma týdny gólem Vojtěcha Pakandla porazili favorizované Tuchoměřice. Pakandl se trefil i tentokrát, soupeř z Jíloviště ale v závěru dokázal vyrovnat, a body se tak dělily.

První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Již v 5. minutě se po špatné rozehrávce hostujícího kapitána Tomáše Šorny řítil sám na branku Janíček. Kralupský šikula obešel gólmana Jíloviště, ale z ostrého úhlu balón mezi tři tyče nenasměroval.

V 9. minutě našel Janíček svým přesným centrem Petra, který ale střelou z voleje branku netrefil.

Po dvaceti minutách hry poprvé výrazněji zahrozili hosté. Centrovaný míč neudržel v rukavicích gólman Víšek a do prázdné kralupské svatyně střílel Ondřej Walter. Na brankové čáře však skvěle zasáhl obránce Culek, který balón odkopl mimo tři tyče.

O chvíli později zakončoval z hranice vápna po přihrávce Podzemského hostující Jakub Kučera, jeho střela ale těsně minula pravý horní roh Víškovy branky.

Po půlhodině hry se pěkným zakončením prezentoval Matěj Rajnoch, jehož pokus vyrazil domácí gólman na roh.

Aktivní Jíloviště se s první půlí rozloučilo možná největší příležitostí, kterou fanoušci na stadionu v úvodních pětačtyřiceti minutách viděli. Do obrovské šance se dostal Matěj Podzemský, který ale tváří v tvář Víškovi se svou přízemní střelou neuspěl. Kralupský brankář se blýskl pohotovým zákrokem nohou.

Jíloviště se s prvním poločasem rozloučilo velkou aktivitou, a stejně tak otevřelo i půli druhou. V 58. minutě hlavičkoval zblízka po centru Jan Rajnoch, dobře chytajicího Víška ale nepřekonal.

Vzápětí se bývalý ligový obránce dostal do zakončení znovu, tentokrát však mířil těsně vedle.

Hosté byli aktivní a vytvářeli si dobré příležitosti. V 65. minutě centroval ze standardní situace Walter, který na zadní tyči našel Soldáta. Fotbalista Jíloviště ale branku přestřelil.

V 68. minutě měli domácí sérii několika po sobě jdoucích rohových kopů, a z toho posledního se jim podařilo skórovat. Povedenou hlavičkou otevřel gólový úcet zápasu Vojtěch Pakandl, který před dvěma týdny rozhodl svou brankou o kralupském skalpu Tuchoměřic.

Hosté mohli odpovědět o chvíli později. Rychlý brejk předvedli Malý, Soldát a Kučera, střela posledního jmenovaného na přední tyč ale mířila pouze do rukavic připraveného Víška.

V 84. minutě se na druhé straně dostal do zajímavé příležitosti Petr, který střelou z otočky těsně netrefil Šedivého svatyni.

V 86. minutě se hostům podařilo vyrovnat. Po centru ze strany se hlavou prosadil Jakub Kučera.

V závěru mohl ještě vítězství na domácí stranu strhnout Petr, jeho krasná střela z voleje z hranice vápna ale mířila pouze do břevna.

Kralupy tak doma remizovaly s Jílovištěm 1:1.

FK Kralupy 1901 - TJ Jíloviště 1:1 (0:0)

Sestava: Víšek - Emmer, Houška, Culek, Řenč - Houžvička (84. Glogas) - Janíček, Hemr, Mařík (59. Pakandl) - Petr, Krejza (70. Klier)