16. kolo 1.B třída: AFK Eletis Lužec - FK Kralupy 1901

Z Lužce se vrátili Kralupští bez bodů a s červenou kartou

AFK Eletis Lužec - FK Kralupy 1901 3:0 (1:0)

Kralupští odcestovali do Lužce bez R. Poláka s Krpcem, takže hostující lodivod Šimek neměl moc na výběr při skládání sestavy. Průměrný věk základní sestavy činil necelých 25 let, což na tuto soutěž moc není a proti důrazným domácím to mělo být znát. Od úvodních minut měli míč na kopačkách převážně hráči Lužce, ale k zakončení se nedostali. Naopak Kralupští si v 8. minutě vypracovali šanci, když Vokoun zatáhl míč po lajně, přihrál J. Polákovi, ale ten byl už moc blízko u brankáře Prislupského a neměl prostor lépe zakončit. O dvě minuty se po skvělé nahrávce Jeřábka řítil z úhlu sám na brankáře J. Matějček, ale mířil vedle levé tyče. V polovině prvního poločasu si Lužečtí zkusili, jaké to je střílet za sebou tři přímé kopy v řadě. První dva ještě u obou tyčí zneškodnil pozorný brankář Křemenák, ale třetí už znamenal gól. Domácí hráč vystřelil do šibence, Křemenák výtečně vytěsnil míč, ale ten se odrazil nešťastně k M. Kučabovi, jenž ze čtyř metrů hlavičkoval do prázdné branky - 1:0. Po půl hodině hry našel J. Polák výtečnou nahrávkou Vokouna, ovšem ten řešil situaci nešťastně a místo střely zbytečně nahrával. V prvním poločase si oba týmy vypracovaly ještě po jedné šanci, ovšem stav už zůstal stejný.

Průběh celého zápasu ovlivnila ve druhém poločase 54. minuta, ve které byl po druhé žluté kartě vyloučen Pexa. Další zásadní moment se udál o minutu později, kdy Řenč zatáhl ve vápně domácího hráče a rozhodčí neváhal ani vteřinku, aby nařídil pokutový kop. Ten proměnil D. Tauchman a poslal své mužstvo do dvoubrankového vedení - 2:0. Po hodině hry bylo s hosty ještě hůře, když dlouhý míč propadl na zadní tyč, odkud se trefil křižnou střelou Uher - 3:0. V tu chvíli byli hosté na ručník. Ti se v utkání několikrát zlobili na rozhodčího a nechali se tím vykolejit. Kralupy si už do konce zápasu výraznou šanci nevypracovaly. Domácí Eletis spálil do konce utkání střetnutí tři velké šance. Stav už se nezměnil a zápas skončil výhrou Lužce 3:0.

I když se hosté cítili několikrát ukřivděni, tak výhra Lužce byla zasloužená, ovšem nemusela být tak vysoká. Vývoj utkání ovlivnilo několik přímých kopů v prvním poločase, červená karta pro Pexu (podle jeho slov neměl dostat ani jednu) a penalta na 2:0 po faulu Řenče. I když je těžké zvládnout emoce, tak mladý tým Kralup musí s tímto počítat už před zápasem a nebavit se s arogantním rozhodčím. K dalšímu zápasu nastoupí Kralupy v neděli 13.4. proti Bakovu. Hraje se na stadionu V Olších od 16:30.

Branky: 22. M. Kučaba, 56. D. Tauchman (p), 60. Uher

Sestava Kralup: Křemenák - P. Pešek, M. Pešek, Řenč, Pexa - Vokoun (86. Kinter), Jeřábek, Topol, Miler - J. Polák (78. V. Matějček), J. Matějček