18. kolo 1.B. třída Řepín - FK Kralupy 1901

Kralupští se vrátili z Řepína s bodem

TJ Řepín – FK Kralupy 1901 2:2 (2:0)

Už před odjezdem museli řešit Kralupští nepříjemnosti s postem brankáře. Půčka zradil ze středy vrtaný zub a Křemenák si spletl čas srazu. Ten naštěstí se zpožděním dorazil, a tak mohly Kralupy odjet do Řepína. Hráči se mohli cestou kochat krásnými scenériemi kokořínské chráněné krajinné oblasti a v Řepíně je přivítal útulný stadionek a ještě příjemnější vůně klobás.

Úvod zápasu postihl kralupské fotbalisty ve stejné mizérii jako v předešlých zápasech. Jen díky brankáři Křemenákovi zůstal stav bezbrankový až do 17. minuty. V tento čas se prosadil životní střelou do šibenice domácí Štrombach - 1:0. Toho napodobil o deset minut později Černý, jenž využil propadnutého míče a zvýšil na 2:0. I hosté měli pár náznaků šancí, ale ani jedna se neujala. Do konce poločasu se už nic významného neudálo, Kralupy tak odcházely do kabin za nepříznivého stavu.

O hře asi jen krátce, netřeba se moc rozepisovat, všichni to máme jistě ještě v paměti. Kralupy vlítnou na soupeře jako uragán hned od začátku druhé půle….no co vám mám povídat, kdo to neviděl, přišel vo moc. To byl poločas, to není k vidění.... To byl konzert, to byla filharmonie. No hele, to je útok.... Kralupy má takovej útok teďkon, hele, to je světový. Ty by rozkopali Real Madrid, no prostě všecky. Představte si, dlouhej pas od brány, ale takovej jako polovysokej, hele a Jeřábek...stahováčka....hele, šoup to na bránu.... levačkou na pravačku přehodil....fouk to Polákovii, a ten fofrovačku, rozumíš, hele a gólman stál, no ten byl tuhej.... a do brány....A já zařval jak kráva... No co ti mám povídat…! :-) A za pár minut Matějček bum a je to 2:2…

Do druhého dějství udělal hostující lodivod Šimek změnu, když poslal na hřiště J. Poláka a tato rošáda byla znát. Kralupští přepnuli na vyšší level a zastřelovali se. Snížení přinesla až 70 .minuta, ve které se trefil po nádherném pasu za obranu právě střídající J. Polák - 2:1. Poté se hrálo pouze na řepínskou branku a jen zásluhou domácího brankáře Svatoše zůstal stav 2:1 až do posledních minut. Minutu před koncem vyslal kapitán hostů Jeřábek do běhu rychlonohého J. Matějčka a ten se nemýlil - 2:2.

Bohužel se pro kralupské fotbalisty opakoval scénář z minulého týdne, kdy prospali první poločas a pak ve druhém doháněli manko. V Řepíně se naštěstí podařilo alespoň vyrovnat, což by mohla být pro mladý tým vzpruha do duelu s Bělou. Právě u tohoto soupeře prohráli Kralupští na podzim 7:0 a mají jim co vracet. Případná výhra vrátí kralupský celek do těžkého boje o záchranu. Naopak neúspěch je pošle definitivně do okresního přeboru. Hráči Kralup doufají, že na stadion V Olsích dorazí početná návštěva, která je vyburcuje opět k maximálnímu výkonu.

Branky: 17. Štrombach, 27. Černý – 70. J. Polák, 89. Matějček. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 1:0. Diváci: 80.

Řepín: Svatoš – Slepička, D. Kratochvíl (59. Horník), Merz – Salač (71. V. Labuť), A. Kratochvíl, Paloušek, Štrombach (82. Šperl) – T. Skopka, Černý.

Kralupy: Křemenák – P. Pešek, M. Pešek, Řenč (80. Kinter), Miler – Topol, Jeřábek, R. Polák, Vokoun (46. J. Polák) – Pexa, Matějček.