19. kolo 1.B třída FK Kralupy 1901 - SK Běla pod Bezdězem

FK Kralupy 1901 - SK Bělá p.Bezdězem 1:0 (0:0)

V 19. kole I.B třídy přivítali kralupští fotbalisté Bělou, které měli vzhledem k podzimnímu duelu (0:7), co oplácet. Jelikož měli domácí sedm bodů a hosté o tři body více, tak se nedalo čekat gólové představení, což se v samotném zápase prokázalo. Stejně jako domácí výběr, tak i hostující má na jaře výrazné personální problémy. Až takové, že Bělá přijela do Kralup pouze s jedním hráčem na střídání. Kralupský trenér Šimek měl k dispozici kompletní kádr, se kterým může počítat v jarní části sezóny.

Úvod zápasu nabídnul stereotypní podívanou. Kralupští se snažili tvořit a Bělá byla zalezlá na své půlce a čekala na protiútoky, ke kterým se moc nedostávala. V první půlhodině hry se hrál fotbal s řadou nepřesností, ale v závěru poločasu domácí zatlačili soupeře a vypracovali si čtyři šance, které mohly skončit gólem. První střelu na branku v zápase vyslal na brankáře ve 28. minutě kralupský Pexa, o dvě minuty střílel J. Matějček a za dalších pět minut pálil P. Pešek a z dorážky střílel do brankáře J. Polák. Se všemi těmito pokusy si poradil spolehlivě chytající brankář Bělé. Hostující celek hrozil po první poločas, ale i zbytek zápasu pouze ze standardních situací, které zahrával hostující hráč znamenitě.

Druhý poločas byl podobný jako první. Kralupy se usadily na půlce Bělé a dobývaly branku. V 52. minutě prováhal vhodnou příležitost ke střelce J. Matějček a o pět minut později střílel nad branku Topol. Spravedlivé vyústění tlaku přišlo přesně po hodině hry, kdy se prosadil po centru Jeřábka na zadní tyči Pexa - 1:0. Domácí celek byl i nadále lepší a hosté se k ničemu ze hry nedostávali. Čtvrt hodiny před koncem se už Bělá radovala z vyrovnání , ale radost zkazil hostujícím fotbalistům zdvižený praporek, protože míč už překročil brankovou čáru. Další minuty si vytvořili Bělští tlak, ale spolehlivě hrající obrana s brankářem si se situacemi poradila. V poslední minutě měl ještě vyloženou šanci J. Matějček, ale z blízkosti střílel pouze do brankáře. Kralupští zaslouženou výhru ve dvouminutovém nastavení uhájili.

Vítězství je po celkovém průběhu zápasu zcela zasloužené. Hosté si přijeli evidentně pro bod, na který nedosáhli. K bezproblémovému utkání pomohl kvalitní výkon trojice rozhodčích. Kralupy se výhrou dotáhly na svého nedělního soupeře, ale na Lužec a Kostelec je ztráta velká. I vzhledem k losu obou mělnických týmů, který mají lehký a dá se čekat, že budou pravidelně bodovat. Kralupští musí v následujících dvou těžkých kolech (Vysoká, Pšovka) získat plný počet bodů, jinak bude situace neřešitelná.

Branky: 60. Pexa

Sestava Kralup: Křemenák - P. Pešek (85. Kinter), M. Pešek, Řenč, Miler - Topol, Jeřábek, R. Polák (75. Krpec), Pexa - J. Polák (88. Vokoun), J. Matějček.