20. kolo 1.B třída: FK Vysoká - FK Kralupy 1901

Vysoké stačilo k vítězství patnáct minut na začátku druhé půle.


 K zápasu do Vysoké, vyjela kompletní sestava, kterou má k dispozici pro jarní kola lodivod Kralup Antonín Šimek.
Cesta utíkala, jelikož Míra řezal každou zatáčku a vybíral každý výmol po celou dobu cesty. Při rozcvičce se hned poznalo, že to bude hodně větrný zápas, jelikož se hrálo mezi poli na otevřené ploše, celkově hřiště bylo vyschlé a nehorázně tvrdé.
První poločas se nám v celku vydařil, všemi směry to u nás nebývá zvykem. Dařilo se nám zhušťovat střed hřiště a produkovaly jsme rychlé kontry do protiútoků a každý z těchto náznaků hrozil gólem. V největší šanci zklamal Pexa, kdy se mu podařilo přehodit vyběhnutého gólmana, ale mířil pouze do tyče a domácí mohli poprvě děkovat nerovnému terén. Bohužel první jsme inkasovaly my, po lajně utekl hráč a pěkným centrem našel na vzdálenější tyči palici svého spoluhráče. To nás nesrazilo a opět jsme se začali cpát co útoku, domácím moc nefungoval offside systém a po jednom z mnoha těchto šancí Matějček, prokázal svojí dravost. V samostatném úniku na kasu si obhodil gólmana a nebyl problém zavěsit do odkryté kasy. Bohužel další šance jsme nevyužily, za zmínku stojí úniky Matějčka, Pexy, z hranice vápna chybělo ke skórování Polákovi jen lepší orientace.
Bohužel nástup do druhé půle se nám nevydařil a to velkými slovy. V kabině jsme si řekli jak to budeme hrát, důsledná obrana a vycházet z ní jako první poločas. Hned v první minutě druhé půle za Křemeňákem zacinkala branková konstrukce po nedůslednosti a aby toho nebylo málo, během dvou následných minut přišly dva tvrdé direkty. Totožné dvě branky, kdy domácí hráč centruje na osamoceného spoluhráče na hranici penalty, pro které nebyl problém skórovat ( poznámka: hostujícímu brankáři v obou případech chybělo štěstíčko a nějaký ten centimetr k vychytání, první branka mu šla pod nohou a druhou vyrazil do břevna, bohužel se míč odrazil do branky. Tady opět domácím pomohl nerovný terén k odrazu do brány). Po celou dobu druhé půle nás srážela nedůslednost a nepříliš vysoká úspěšnost nahrávek i na krátkou vzdálenost. V největší šanci druhého poločasu zklamal nejdříve Polák, kterého o chvilku později napodobil Matějček. Čtvrtá branka přišla v úplném závěru a byl to takový pověstný poslední hřebíček do Kralupské rakve v druhém poločase. Už bych se opakoval, stejný gól jako ostatní jen, že se zahrával z rohového kopu.
Když to shrnu, první poločas jsme byli o nějaký ten gól lepší a měly jsme zápas rozhodnout, bohužel nás zklamala střelecká muška několika borců a domácím tam spadla jediná střela na bránu. Druhý poločas podle mě rozhodlo kromě individuálních chyb a nekoncentrovanost na začátku druhé půle, také zásah do sestavy během poločasové přestávky.
Bohužel povinné tři body ležely tak blízko a přitom tak daleko, do konce zbývá posledních šest kol a jelikož jsem byl jeden z posledních co věřil v záchranu tak po tomto výsledku přestávám věřit. Celkově nás sráží nevyrovnanost ve výkonech jak individuálních tak týmových. Už to tak vypadá, že naše působení v krajské "Bé" třídní soutěži bude mít jepičí život. V posledních zápasech by jsme se měli zaměřit a koncentrovat získat co nejvíce bodů a neskončit poslední- to je hlavní cíl pro zbytek soutěže, jelikož to by si domácí kotel za tu celoroční podporu nezasloužil.
V příštím kole přivítáme rozjetou Pšovku a budeme se snažit být první co jí obere na jaře o všechny tři body. Přijďte nás podpořit v tomto okresním derby a oplatit podzimní porážku.

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode