22.kolo OP: FK Kralupy 1901 - Sokol Dolní Beřkovice 3:2 (3:0)

Ve 22. kole okresního přeboru Mělnicka jsme hostili fotbalisty Sokola Dolní Beřkovice, kteří se před tímto zápasem nacházeli s rovnými třiceti body na desáté příčce tabulky.

Úvod utkání byl z obou stran spíše opatrnější a na vážnější gólovou šanci se čekalo do sedmnácté minuty. To Martin Kolmistr obral hostujícího stopera Šoltése o míč a ten ho ve velkém pokutovém území fauloval. Penalta a červená karta. Nařízený pokutový kop proměnil Matěj Řenč a poslal nás do jednobrankového vedení.

Beřkovičtí, přestože měli o jednoho hráče v poli méně, byli i tak nebezpeční. Několikrát musel zasahovat gólman Moučka a jednou nám dokonce pomohla tyč. Své šance jsme však měli též. Například po Kefurtově parádní kolmici uháněl sám na branku Matějček, ale hokejový blafák mu nevyšel zrovna podle představ. Tato situace se opakovala pět minut před koncem poločasu. Tentokráte byl nahrávajícím Dalibor Dobiáš a Jakub Matějček již tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.

Těsně před koncem přišla další penalta a i tu Matěj Řenč dokázal proměnit. První poločas tak skončil za stavu 3:0.

Začátek druhé půlky nás zastihl v silných nedbalkách. Hned v úvodu jsme inkasovali a nemohli se dostat do tempa. Obecně druhý poločas nebyl zrovna povedený. Dolnobeřkovičtí hráči nás přehrávali, naštěstí jejich finální fáze byla nepřesná.

V jedenasedmdesáté minutě bylo ještě hůř. Valdhans ve vápně fauloval unikajícího útočníka a Pavlus neměl pokutový kop problém proměnit. Od té doby jsme se báli o výsledek. Vítězství mohl ke konci stvrdit opět z penalty Řenč, ale branku minul.

Utkání, kterému nechyběl náboj a zahrávaly se v něm hned čtyři penalty, jsme nakonec vyhráli v poměru 3:2.

FK Kralupy 1901 - TJ Sokol Dolní Beřkovice 3:2 (3:0)
Góly: 17. z pen. a 45. z pen. Řenč, 40. J. Matějček - 48. Štěpánek, 71. z pen. Pavlus

Sestava: Moučka - Valdhans (77. Bartoš), P. Vokoun, Řenč, Kinter - Klier, Dobiáš (63. Topor), Hrabal, Kefurt - M. Kolmistr, J. Matějček