24. kolo Sokol Pěčice - FK Kralupy 1901

Sokol Pěčice - FK Kralupy 1901 9:2 (6:0)

K předposlednímu utkání venku zajížděli fotbalisté Kralup do Pěčic. Už před odjezdem řešili Kralupští tradiční problém, kterým je obrovská marodka nebo pracovní vytížení. Došlo to tak daleko, že museli jet tři dorostenci a tři hráči věkem staré gardy, kterým je dohromady 125 let. Nakonec se na srazu sešlo horko těžko 13 hráčů a mohlo se odjet, i když s nulovými ambicemi.

První poločas těžké hodnotit nebo sepisovat akce domácích, protože jich bylo zkrátka moc. Ještě než domácí začli spustit časomíru, tak se Pěčice ujaly vedení po tečované střele. Tlak i nadále narůstal a Kralupští nevěděli, kam dřív. Pěčice útočily ve více hráčích a často hosty přečíslovaly. Šance střídala šanci a bohužel pro Kralupy gól střídal gól. Bezmocný Půček inkasoval do poločasu šest branek a do šaten se šlo s tenisovým výsledkem 6:0.

Do druhého poločasu vyměnily Kralupy brankáře a šanci dostal opět Luksík. Druhou část domácí odehráli ve větším klidu a už se tolik netlačili do koncovky. Přeci jen ale přidali další tři branky. Hosté dokázali udeřit až pět minut před koncem, kdy se tečovanou střelou prosadil J. Polák, kterého za minutu napodobil J. Matějček. Konečný výsledek 9:2 odpovídal měření sil. Pozitivními zprávami pro kralupské hráče může být jen fakty, že neinkasovali potupnou desítku a že se nikdo nezranil.

Shrnutí. Zápas připomínal nedávné střetnutí v Bousově. Domácí hráli hlavně v prvním poločase s obrovskou chutí a chtěli nastřílet co nejvíce branek. Zdobil je pohyb, rychlost, přímočarost a herní pohoda. Bohužel všechny tyto aspekty chyběly hráčům Kralup, kteří jednoznačně nestíhali a nestačili tempu Pěčic. Zbývají odehrát dvě kola. Na poslední výjezd v rámci I.B třídy se vydají Kralupští příští sobotu do Byšic, kde odehrají poslední venkovní utkání po jednoroční anabázi v soutěži.

Branky Kralup: 85. J. Polák, 86. J. Matějček

Sestava Kralup: Půček (46. M. Luksík) - P. Pešek, M. Pešek, V. Matějček, A. Vokoun - Topol, J. Polák, R. Polák, P. Vokoun - Dobiáš, J. Matějček