4. kolo OP: SK Mšeno - FK Kralupy 1901 2:1 (1:0)

Nejdelší výlet v letošní sezóně mají Kralupští za sebou, „klubovým“ mikrobusem se vydali do Mšena na plochodrážní pažit. I přes vydatnou přeháňku před utkáním, nebylo v ideálním stavu. Hosté v průběhu týdne informovali a žádali o přeložení utkání na dřívější hodinu či na nedělní den, bohužel jim nebylo vyhověno a tudíž se museli obejít bez čtyř hráčů základního hráčského kádru.

Mšeno od první minuty preferovalo velmi jednoduchý a celkem účinný styl fotbalu-dlouhý nákop a hrrr všichni za ním ( přirovnal bych to k přípravkám, kdy jsme jako malý prckové vrhali všichni za tím kulatým nesmyslem, který se kutálel všude možně) s nádechem tvrdší hry, kterou jim povolovala delegovaná trojice. Jindy slušně pískající trojice, se v tomto utkání dopustila několika chyb, které rozhodli o osudu utkání a výsledném skóre. Herně lepší hosté si vypracovali hned z kraje utkání šanci, kdy se Matějček řítil sám na brankáře a v nevhodnou chvíli mu uskočil míč na nerovném terénu, za nedlouho byl ve vápně ne/faulován unikající Polák domácím brankářem- tento sporný moment byl posouzen hlavním arbitrem jako čistý. Z prvního vážnějšího nákopu domácích do Kralupské šestnáctky se Mšenští prosadili, kdy dorážející hráč stál ofsajdovém postavení i přes protest hostů branka platila. O necelých pět minut později mohl vyrovnat Polák, kdy se od poloviny hřiště naháněný domácími obránci řítil na domácí svatyni bohužel nezvolil příliš šťastné řešení a z hranice šestnáctky snažil přehodit Hnízdila. Hra se přitvrzovala na obou stranách, kdy se mohlo i začervenat.
 
Druhý poločas začal velkou brankovou příležitostí hostí, bohužel v přečíslení 3 na 1 se nezvolilo správné řešení. Nakonec z brankové příležitosti byl jen odkop od domácí branky. Hosté poté zažili několik horkých chvilek při rohách domácích, kteří neskórovali ani z největších šancí a za to přišel trest v podobě branky- Matějček se ukázkově prohnal kolem domácích obránců a podél gólmana skóroval. Bohužel vyrovnání vydrželo pouhých 5 minut a po dalším z nákopů byl faulován domácí útočník ( těchto zákroků bylo v utkání desítky a vesměs všechny byly atrbitrem utkání pouštěny s poučením, že se o faul nejedná) a z trestného kopu na hranici šestnáctky se nádherně prosadil domácí player. Hosté vše vrhli do útoku a v jeden okamžik domácí sevřeli na úrovni velkého vápna, do velkých šancí se ještě dostali Matějček či nebezpečná střela Černého. Bohužel ani jedna z šancí neskončila v domácí síti a tudíž se domácí po závěrečném hvizdu mohli radovat ze tří bodů.


Osobně nevidím Mšeno po 32. kole lépe než na 5. místě, jejich hra se zakláda na jednoduchosti a tvrdé hře, bude záležet jen na rozhodčích jak jejich zákroky bude posuzovat. I přes naší porážku v oslabené sestavě se ukázalo, že máme silný tým a chybí se jen výrazněji prosazovat v brankových příležitostech.
V příštím kole přijede největší favorit na postup, Neratovické béčko. Před tímto duelem musíme doléčit nějaké šrámy, do nedělního utkání by domácí lodivod A. Šimek měl mít k dispozici kompletní kádr pro tuto sezónu.

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode