5. kolo OP: FK Kralupy 1901 - FK Neratovice Byškovice B 0:2 (0:1)

 

Fotbalovější hosté si zaslouženě odváží tři body
 

Asi nejtěžšího a největšího adepta na vítězství toho ročníku Neratovické FK „B“, jsme přivítali na svém trávníku. Osm z jedenácti hráčů základní sestavy, prošlo divizním áčkem nebo do něho patří.
Začátkem týdne to vypadalo, že trenér Šimek bude mít k dispozici kompletní kádr pro tuto sezónu a s tím i příjemné starosti koho postavit nebo usadit na lavičky za své předchozí výkony. Bohužel opak byl pravdou, místo příjemných starostí přišly starosti s vhodným doplním kádru z „B“ týmu či dorosteneckých ročníků. Do nedělního utkání nemohla zasáhnout pětice hráčů a aby toho nebylo málo během první půle se zranil J. Polák.

Od první minuty se hrál oboustranný svižný fotbal, hostující celek více kontroloval hru a postupnými narážečkami se dostával do zakončení. Největší šanci první desetiminutovky měl domácí celek, kdy sám v tváří- tvář, přehazoval Duchek hostujícího brankáře. Bohužel tomuto lobu scházel půlmetr a míč by skončil v hostující brance. „Nedáš, dostaneš“, tak zní staré pořekadlo a plně se v Olších vyplnilo. O úvodní branku se postaralo útočné duo Lemaire- Ďurinda, kdy si první jmenovaný poradil v souboji jeden na jednoho a předložil Ďurindovi na malé vápno pro kterého nebylo problém skórovat. Domácí spíše hrozily brejky, bohužel ani jeden z nadějně se rozvíjejících nedotáhli do zdárného konce. Na opačné straně domácí obraně dále zatápěl Ďurinda, svými střelami z hranice šestnáctky, naštěstí ani jeden z jeho nespočetných pokusů neskončil za zády Křemeňáka.


Druhá půle byla oboustranně klidná, hosté se spíše snažili držet míč a zbytečně se nehrnuli do útočení. Kralupy ve snaze vyrovnat otevřeli zadní vrátka a to hosté potrestali, i přes snahu domácího beka zastavit pronikajícího ofenzivního hráče se mu to nepodařilo a ten mohl servírovat parťákovi z útoku pro kterého nebyl problém skórovat. Zbytek utkání se spíše dohrával a veškerou útočnou snahu domácích posbírala perfektně fungující hostující defenziva či brankář Luksík. Dvě minuty před koncem se zbytečně nechal vyloučit hostující Lovíšek, po dvou žlutých v rozmezí deseti minut.

Dokud Kralupským řadám vydrželi síly, byli Neratovicím více než důstojným soupeřem což bylo do cca pětašedesáté minuty.
Neratovice nás ve vyrovnaných chvílích předčili důrazem a větší kvalitou na jednotlivých postech a tudíž potvrdili, že letos jsou největším adeptem na postup do nejnižší krajské soutěže.

Teď nás čeká anglický týden, v neděli zajíždíme na hřiště dalšího rezervního celku a to Mělnickou Pšovku, následuje středeční dohrávka úvodního kola a to v Tišicích. Anglický týden zakončíme na domácím trávníku s posledním z rezervních týmů Libišským „B“ mužstvem.

 

 

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode