Ani zpožděný výkop nezastavil kralupskou mašinu v cestě za postupem

SK Vojkovice – FK Kralupy 1901 1:4 (0:1)

Ve třiadvacátém kole okresního přeboru přivítaly Vojkovice ve svém pěkném areálu vedoucí tým soutěže z Kralup. Krátce před výkopem se spustila z nebe průtrž mračen s bouřkou a k tomu se přidaly technické problémy s počítačem. Utkání začalo s více než půlhodinovým zpožděním a od úvodních minut se hrál na mokrém terénu svižný fotbal se šancemi na obou stranách. První dvě příležitosti měli kralupští Vokoun s J. Matějčkem, ale prvního vychytal domácí brankář a druhý střílel vedle. Zodpovědnost na sebe vzal v sedmnácté minutě kapitán Kralup Jeřábek, který se prosadil krásnou individuální akcí a křižnou střelou otevřel skóre zápasu. Vojkovice hrozily po standardních situací a při dvou měli hosté z Kralup velké štěstí. Když neproměnil velkou šanci ani kanonýr Müller, tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro Kralupy. Hostující celek vstoupil skvěle do druhého poločasu, když asi po minutě hry vysunul Jeřábek do běhu Müllera a ten se v sólu nemýlil. Ve třiapadesáté minutě oslabil Vojkovice zlý muž Ladomerský, jenž musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Kralupským hráčům začala dlouhá přesilovka a hned z následného přímého kopu vymetl pavučinu z vojkovické branky Tarbaj. O vítězi bylo v tu dobu rozhodnuto a zápas se dohrával bez větších šancí. Na rozdíl čtyř branek upravil J. Matějček po nahrávce Müllera a bylo definitivně vymalováno. Deset minut před koncem se prosadily i Vojkovice. Centrovaný míč nezkrotil brankář Křemenák v rukavicích a domácí hráč pohodlnou dorážkou uzavřel konečný výsledek zápasu. Kralupští se vítězstvím postarali o fakt, že v příštím zápase proti Tišicím budou mít první možnost, jak vyhrát soutěž. Stačí jim k tomu tři body a nebo sobotní zaváhání Veltrus ve Mšeně.

Branky Kralup: 17. Jeřábek, 46. Müller, 54. Tarbaj, 74. J. Matějček

Sestava: Křemenák – Beneš, Černý, Pixa, Pešek – Topol (87. V. Matějček), Jeřábek, Tarbaj (79. J. Polák), Vokoun (64. Pexa) – Müller, J. Matějček