Béčko Pšovky odjíždělo s debaklem!

    V předposledním domácím zápase jsme hostili rezervu mělnické Pšovky, která venku nepatří mezi nejsilnější týmy. Z obvyklé obranné čtyřky nám vypadli krajní obránci Beneš s Řenčem, takže se musela defenziva neobvykle lepit. Od úvodních minut bylo na hřišti vidět, kdo je pánem. Soupeře jsme přehrávali, ale dlouho bez gólového efektu. Soupeř měl také nebezpečné náznaky, ale buď střely letěly mimo branku nebo míče sbíral brankář Půček. První gól zápasu padl v pětadvacáté minutě a trefil se sváteční střelec J. Matějček, který zužitkoval přesný pas kapitána Jeřábka. Za necelých deset minut se prosadil ostrostřelec Müller, kterého vyslal do sólového úniku stoper Černý. Radost domácím netrvala dlouho, protože soupeř korigoval. Centrovaný míč nedůrazně vyrazil Půček pouze před sebe a hostující hráč prostřelil houštinu těl. Tato branka určila poločasový výsledek.
     Do druhého poločasu jsme vstoupili nejlépe, jak se vstoupit dá. Ihned po rozehrání z půlící čáry našel Černý milimetrově nabíhajícího Vokouna a ten chladnokrevně zakončil. Pro mladičkého záložníka to byla první trefa v dospělé kategorii a čeká ho zápisné. Tento gól vnesl na naše kopačky potřebný klid a soupeř nestíhal. Na rozdíl tří gólů zvýšil po centru Matějčka Topol a další gól přidal druhý nejlepší střelec soutěže Tarbaj, který zužitkoval dlouhý pas M. Peška. Zápas se dohrával v poklidném tempu a z domácího kotle se ozýval slastný pokřik: "Deset, deset". Tuto prosbu vyslyšel kanonýr Müller, který dvěma góly ve dvou minutách udělal radost divákům V Olších. Obzvlášť druhý gól byl lahůdkový. Touto brankou se dostal na průměr 1,39 (23 z. / 32 g.) a pro porovnání Messi měl v letošní sezoně v Primera Division průměr 1,35 (37 z./50 g.). Konečnou podobu výsledku dal Tarbaj, pro kterého to byla čtyřiadvacátá branka v sezoně.
     Po rozpačitém prvním poločase jsme zápas s přehledem zvládli a okopírovali výsledek proti libišské rezervě. Nejlepší zápas v sezoně odehrál J. Matějček a všichni doufáme, že mu forma vydrží i pro zbývající tři kola, které pro nás budou hodně důležité a těžké.

 

FK Kralupy 1901 - FK Pšovka Mělník B 8:1 (2:1)
 
Branky Kralup: 25. J. Matějček, 36., 75. a 77. Müller, 46. Vokoun, 55. Topol, 64. a 81. Tarbaj

Sestava: Půček - M. Pešek, Černý. V. Matějček, Krpec - Topol, Jeřábek, Tarbaj, Vokoun - Müller (79. Křemenák), J. Matějček

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode