Béčko si poradilo i s lídrem z Chvatěrub

V rámci osmnáctého kola naše béčko čekal vedoucí celek soutěže TJ Vltavan Chvatěruby.

Chvatěrubští hráči nás hned od začátku zápasu zatlačili a gól doslova visel ve vzduchu, když se domácí forvard pověsil do vzduchu, ale jeho hlavičku neskutečným reflexivním zákrokem vyrazil Luboš Šuda na rohový kop.

Skóre jsme i přes tlak domácích otevřeli my. Hemr našel Malíka, ten obešel obránce a střelou k tyči překonal gólmana Gruncla. Domácí však tři minuty na to přišli s odpovědí a Falta vyrovnal na 1:1.

Hra se poté vyrovnala. Domácí se naši obranu snažili pokořit dlouhými nakopávanými balóny, zatímco my hrozili z rychlých protiútoků. Z jednoho takového jsme pak udeřili. Cyril Nikolov našel Davida Hemra, ten kolmicí mezi dvojicí obránců vyslal Kintera do samostatného úniku, který pak střelou z úhlu na přední tyč rozvlnil síť Chvatěrub.

Do konce prvního poločasu to mohlo být dokonce o dvě branky, ale David Hemr střelou z hranice pokutového území trefil pravou tyč domácí svatyně.

Vstup do druhého poločasu se více vydařil domácím fotbalistům a Lemon i díky chybě brankáře Šudy srovnal stav.

Tato šance domácích byla za celý druhý poločas jedinou, jelikož se domácí jali pouze nakopávat balóny, s čímž si naši obránci dokázali snadno poradit. My jsme se na rozdíl od Chvatěrub snažili hrát kombinační fotbal. A to přineslo své ovoce. Po jednom z mnoha faulů jsme měli výhodu přímého kopu. V následné „trmě vrmě“ se nejlépe zorientoval Pavel Astaloš, jehož střelu stačil sice Gruncl lapit, ale na dorážku Luboše Černého byl již krátký.

Skóre poté mohli navýšit Kinter s Kulhavým, ale jejich přímé kopy kryl skvělými zákroky gólman Gruncl, a také Malík, který rovněž neprostřelil brankáře.

Chvatěrubům jsme díky tomuto vítězství zkomplikovali cestu za baráží o postup a dnes již druhý tým tabulky jsme zdolali 2:3.

TJ Vltavan Chvatěruby – FK Kralupy 1901 „B“  2:3 (1:2)

Góly: 15. Falta, 52. Lemon – 12. Malík, 36. Kinter, 75. Černý

Sestava: Šuda – Grich, Černý, Nikolov, Astaloš – D. Klier, A. Kolmistr (72. Dobiáš), Kulhavý, Kinter – Malík, Hemr (46. Rakár)

Rozhodčí: Jiří Horvát