Čabalala Cup míří do Libčic

 

Poslední červnovou sobotu se fotbaloví nadšenci z širokého okolí sjeli na kralupské hřiště V Olších, aby poměřili síly v rámci čtvrtého ročníku Čabalala Cupu. Jedná se o turnaj v malé kopané na zkrácené půlky hřišť  s šesti hráči v poli. Na turnaji se sešlo 16 mužstev, které byly nalosovány do čtyř základních skupin, z nichž dále postupovaly nejlepší tři celky. Vítězové skupin byly nasazeni rovnou do čtvrtfinálových bojů, druhé a třetí týmy se střetly ve čtyřech osmifinálových kláních.

Do skupiny A byly nalosovány celky FC Barcelona, FK Kolemjdoucí Kralupy 1620, Semena Vaněk a domácí výběr Kaučukáři. V úvodních duelech si barcelonští hráči poradili s Kolemjdoucími v poměru 2:1 a domácí výběr přehrál Vaňkovce 4:0. V dalších bojích se střetli vítězové úvodních utkání a rozešli se smírně 0:0. V souběžně hraném utkání dvou poražených se radovala Semena Vaněk a výhrou 2:1 si zajistili účast ve vyřazovacích bojích. V závěrečných duelech skupiny se hrálo o nasazení do další fáze a jelikož FC Barcelona i Kaučukáři zvítězili nad svými soupeři shodným poměrem 2:0, rozhodlo o konečném pořadí ve skupině až skóre.

Skupinu B otevíral duel Vandráků s Royal Clubem. Vandráci se turnaje zúčastňují pravidelně od samého počátku a své zkušenosti přetavili ve šťastnou výhru v poměru 1:0, přestože soupeř měl po většinu utkání více ze hry, nedokázal překonat vynikajícího Nádeníka v brance. Ve druhém zápase skupiny si stejným poměrem poradil Mickeyho Klubík s Etiopií. Na vítězné vlně zůstali hráči kladenského Klubíku i v následujícím souboji dvou vítězů a výhrou 3:0 nakročili do čtvrtfinále. Jejich pozici mohl ještě ohrozit Royal Club, který si ve druhém utkání spravil chuť a smáznul Etiopany 4:0. Loňští čtvrtfinalisté z dálné Afriky podle svých slov přijeli oslabení, jelikož se řada hráčů z účasti omluvila těsně před turnajem, přesto dokázali vstřelit alespoň čestnou branku. Na body to však nestačilo ani v posledním utkání a po prohře 1:3 s Vandrákama pro ně turnaj skončil. Suverénní postup bez ztráty bodu, ba dokonce bez inkasované branky, stvrdil loňský finalista Mickeyho Klubík, když si poradil s Royal Clubem 2:0 a poslal soupeře do osmifinálových bojů.

V céčku se sešly celky Libčic, (J)Elita z Okresu, Pod sem kam deš a obhájci titulu Kladno 1988. O tom, že to kladenský celek nebude mít s obhajobou snadné napověděla již úvodní jednogólová prohra s libčickými. Hráči výběru „Pod sem kam deš“ naznačili v duelu s okresní Elitou, že svůj název nevymysleli náhodou a připsali si výhru 2:0. Ani ve druhém utkání si obhájce titulu nepřipsal tři body, když pouze remizoval s „Pod sem kam deš“ 0:0. Naopak Libčice potvrdili úvodní výhru a deklasovali Elitu 4:0. Závěrečný program skupiny tedy nabídl přímý souboj o první příčku zaručující přímý postup. Libčickým stačilo neprohrát a zkušeným výkonem si právě remízu pohlídali. V posledním duelu skupiny hráli o setrvání v turnaji (J)Elita z Okresu a Kladno 1988. Obhájce nakonec senzaci nepřipustil a výhrou 3:1 si zajistil postup do vyřazovací části.

V poslední skupině řádili mládežníci Meteoru Praha, kteří startovali pod názvem Meteor 97. Svým soupeřům nedávali rychlou kombinační hrou a neustálým pohybem žádnou šanci a postupně jim podlehli Junioři, Gunners i SK Slatina. První dva jmenované celky lovily míč ze sítě pětkrát, Slatina čtyřikrát. Právě Slatina si zajistila právo vyzvat v osmifinále obhájce titulu, když nejprve porazila Gunners 2:1 a poté Juniory 3:1 a zajistila si tak postup ze druhého místa. Tři inkasované branky se nakonec staly kralupským Juniorům osudné, jelikož závěrečný duel skupiny s Gunners skončil remízou a o postupu jejich protivníka tak rozhodl nižší počet inkasovaných branek.

Po krátké přestávce bylo vše nachystáno na zahájení vyřazovacích bojů. V úvodním osmifinále podlehli Vaňkovci Vandrákům v poměru 3:1. O poznání větší drama bylo k vidění v souboji FC Barcelony a Royal Clubu. Po šestnácti minutách skončil duel nerozhodně a na řadu tak přišly pokutové kopy. V nich se za mohutné podpory svých fanoušků radovala Barcelona. Třetí bitva o čtvrtfinále skončila sice po základní hrací době, ale neméně vyrovnaný duel rozhodla jediná branka. Šťastnější byl výběr Pod sem kam deš a pro Gunners tak turnaj skončil. Zdaleka největší překvapení bylo k vidění v posledním osmifinále,v němž se střetl celek Slatiny a Kladna 1988. Kladenští přijeli bez loňského nejlepšího střelce Neubergera, ale asi málokdo čekal, že se loňští vítězové budou tak trápit. Nebýt upraveného postupového klíče, skončila by jejich pouť již v základní skupině. Avšak ani šanci na nápravu v podobě osmifinálového duelu Kladno nevyužilo. Slatina vyzrálým výkonem dokráčela k výhře 4:1 a poslala minulé šampiony domů.

Odpočatí vítězové skupin zatím pečlivě sledovali své budoucí soupeře, aby následně dokázali, že jejich prvenství v základní části nebylo náhodné.  Paradoxně nejvíce se na postupu natrápil suverén základní části Meteor 97, který Barcelonu udolal 1:0. Domácí Kaučukáři vystavili stopku výběru Pod sem kam deš a po výhře 3:1 se již těšili na semifinálový duel. V něm měli vyzvat Mickeyho Klubík, který rozstřílel SK Slatinu v poměru 5:0. Semifinálovou čtveřici zkompletoval celek Libčic, jenž si poradil s Vandráky 3:1.

Semifinálové duely byly téměř na chlup stejné. V obou padly dvě branky, oba skončily nerozhodně a o postupujících rozhodovaly pokutové kopy. Penaltovou loterii v duelu Libčic s Meteorem měli lépe rozjetou pražští mladíci, když byli jednu proměněnou penaltu od postupu. Právě nevyzrálost se však nejspíš podepsala na exekutorovi rozhodujícího kopu, když svou střelu poslal vysoko nad branku. Následně Libčice proměnily a poté vytáhl skvělý zákrok jejich brankář Zavadil a poslal tak svůj tým do finálového utkání. Ve druhém penalotvém rozstřelu byli stoprocentní hráči Mickeyho Klubíku. Naopak Kaučukáři jednou minuli, a tak se kladenský celek po roce opět radoval z postupu do finále.

V boji o třetí místo si spravili chuť domácí, když agilní Meteor přehráli 2:0 a získali tak bronzovou příčku. Finálový duel se stal kořistí rozjetých Libčic, které nedali soupeři šanci a dvěma brankami si zaslouženě zajistili výhru v celém turnaji. Lví podíl na tom měl brankář Zavadil, který byl rovněž vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Sošku pro krále střelců si odnesl Pavel Hrabal z týmu Kaučukářů, který zaznamenal pět branek.

 V pořadí čtvrtý ročník kralupského turnaje opět splnil očekávání. Kvalita celků byla nejvyšší v historii turnaje a pořadatele potěšil zejména velký zájem týmů o účast v turnaji. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a popřát mnoho úspěchů nejen po sportovní stránce.  Již nyní se těšíme na příští ročník!

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode