Článek z mělnického deníku

Sezona FK 1901? Neúspěch potvrzují i trenérské výměny

Kralupy – Podle předsedy kralupského klubu Luboše Černého je nutné tým před novou soutěží posílit.

Dalibor Dobiáš povede mužstvo FK Kralupy 1901 také do nadcházející sezony okresního přeboru.

Dalibor Dobiáš povede mužstvo FK Kralupy 1901 také do nadcházející sezony okresního přeboru.Autor: Luboš Kurzweil

Před začátkem uplynulé sezony, po sestupu z nejnižší krajské soutěže, se chtěli pokusit hrát v popředí tabulky okresního přeboru. Cíl umístit se do pátého místa se ale fotbalistům kralupského FK 1901 nakonec nepodařilo splnit. Skončili devátí, když nasbírali čtyřicet bodů.

„Nebudeme si nic nalhávat, byly chvíle, kdy jsme se báli o setrvání v soutěži," přiznává v posezonním ohlédnutí předseda klubu Luboš Černý. „Jelikož naše ambice jsou vyšší, musíme sezonu 2014/15 vyhodnotit jako neúspěšnou a vyvodit z ní důsledky. Fakt, že se u nás v sezoně vystřídala trojice trenérů, to jen potvrzuje."

Za jednoznačnou ztrátu v klubu považují zimní odchod Jana Jeřábka na hostování do Libčic nad Vltavou. „Jednalo se o jednoho z našich nejlepších hráčů a bohužel se nám ho nepodařilo dostatečně nahradit," nachází Černý jednu z příčin nezdaru.

I když na cíle do nové soutěže je podle jeho slov v této fázi letní přestávky ještě brzy, tak v jednom mají v Olších jasno: Musejí intenzivně zapracovat na posílení. „Potřebovali bychom brankáře a alespoň tři hráče do pole," vypočítává Černý. Za pozitivní zprávu naopak považuje pokračování Josefa Tarbaje, který se do mužstva vrátil v průběhu jarní části, i v nové sezoně. „Ostatní hráči jsou stále v jednání a je ještě brzy kohokoli jmenovat."

Trenérem pak zůstane Dalibor Dobiáš, který mužstvo převzal po prohraném třetím jarním mistráku po Janu Macharovi. Nic podcenit Kralupští nehodlají ani v letní přípravě. Termín jejího začátku mají stanovený už na úterý 7. července, tedy o dost dřív než třeba divizní Neratovice. Na programu mají čtyři přípravná utkání.

A čím předsedu kralupského oddílu překvapila soutěž po návratu z kraje? „Překvapuje mě dobrovolný odchod Lobkovic. Přece jen rozdíl mezi přeborem a třetí třídou není, co se týká kvality a finančních nároků tak znatelný, ale asi k tomu kroku měli pádné důvody. Na druhou stranu chápu Tišice, Vojkovice a Velký Borek, proč se rozhodli nepostoupit do krajské soutěže. Fotbalová kvalita této soutěže není o moc vyšší, ale klub musí minimálně zdvojnásobit rozpočet, aby si mohl tuto soutěž zahrát. Když si to zpětně vyhodnotíme, tak jsme před dvěma lety měli také přemýšlet jinak a postup uvážit."
Zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/sezona-fk-1901-neuspech-potvrzuji-i-trenerske-vymeny-20150707.html

 

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, Kralupy nad Vltavou, 27801
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode