Derby s Dynamem jsme zvládli, první venkovní výhru v sezoně řídil exnelahozevský Krejza

Derby mezi Nelahozevsí a Kralupy je pokaždé plné emocí a touze po zisku tří bodů z obou stran. Zejména podzimní střetnutí těchto dvou týmů v minulé sezoně přineslo několik vyhrocených momentů. Dnešní klání nabídlo poměrně poklidnou podívanou s minimem šancí na obou stranách. Přesto se však po devadesáti minutách radovali z poměrně vysokého vítězství hosté z Kralup.

Úvodní minuty byly vyrovnané. Balón na kopačkách držely oba celky plus mínus stejně a snažily se najít recept na obranu soupeře. Akce ať už od domácích, tak i od hostů, ale končily většinou před vápnem soupeře.

První velkou příležitost v zápase měli zhruba po pětadvaceti minutách hry nelahozevští. David Valda utekl obráncům, udělal kličku brankáři Šídlovi, ale svou střelu do prázdné branky nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Skóre se tak neměnilo.

Nedáš, dostaneš! Tohle fotbalové rčení se na hřišti v Klíčanech stalo ve 28. minutě pro domácí osudným. Po rychlém rozehrání standardní situace od hostů se na pravé straně ocitl v dobré pozici Tomáš Petr, jenž dokázal prostřelit gólmana Daniela Hamáka. Kralupy tak vedly 1:0.

Netrvalo to ani pět minut a hostům se podařilo navýšit svůj náskok. Po centru ze strany se hlavou prosadil exnelahozevský útočník Luboš Krejza.

Do konce první půle si už hosté další šanci na navýšení náskoku vypracovat nedokázali. Ani domácí na druhé straně nedokázali s výsledkem do hvizdu, jenž ukončil úvodní pětačtyřiceti minutovku, již nic udělat.

Po prvním poločase tak Dynamo prohrávalo s Kralupy 0:2.

Druhý poločas nabídl šancí jako šafránu a hra příliš přísné měřítko nesnesla. Domácí se snažili o snížení, většina jejich slibně se vyvíjejících akcí ale končila před vápnem soupeře.

Kralupy dokázaly ve druhé půli přidat ještě jednu branku. Svůj druhý gól v utkání si z dorážky připsal Luboš Krejza.

Derby, které tentokrát nepřineslo ani z jedné strany takové nasazení, jako obvykle, tak skončilo vítězstvím hostů 3:0. Pro Kralupy to tak byla první venkovní výhra v této sezoně.

TJ Dynamo Nelahozeves - FK Kralupy 1901 0:3 (0:2)

Góly: 28. Petr, 33. a 73. Krejza

Sestava: Šídlo - Emmer, Culek, Chlapec, Kabyl (83. Janíček) - Houška (63. Řenč) - Mařík (79. Glogas), Hemr, Řezníček - Krejza, Petr

Rozhodčí: Daniel Asník - Jan Mižič, Bohumil Mareš