Derby vyrovnané, ale áčko opět bez bodu

Páté kolo III. třídy Mělnicka přineslo mnohými dlouhoočekávané kralupské derby.

Na Čechii jsme doslova vlétli, bohužel z první akce červenobílí trestali. Centr z levé strany uklidil do branky nikým nehlídaný Kovář a poslal čechisty do brzkého vedení.

Tato situace nás rozhodila a nebyli jsme schopni nějak výrazněji ohrozit branku soupeře a nepomohlo tomu ani brzké vyloučení domácího Hořáka. Za naší nemohoucnost a u některých i nechuť jsme byli před koncem první půle potrestáni. Chybu brankáře Moučky, který jinak do té doby čaroval, využil hlavou Gospodinov a gólem do kabiny zvýšil na 2:0.

Druhý poločas měl opačný průběh. Konečně jsme začali hrát a Čechii nepustili do žádné výraznější příležitosti.

Do první šance se prodral Růžička, ale hlavou trefil tyč Pospíšilovi brány. Poté se konstrukce branky třásla podruhé, když po rohu pálil Řenč. Zaslouženého gólu jsme se dockali v sedmašedesáté minutě, kdy chybu obrany potrestal střídající Dobiáš.

To nám vlilo krve do žil a ještě urputněji jsme šli za vyrovnáním. Toho jsme se i dočkali, jenže pomezní rozhodčí Kortanová dala na rady domácí lavičky a odmávala ofsajd.

V samotném závěru utkání mohli čechisté rozhodnout, ale Pokorný z rohu malého vápna netrefil ani bránu.

Z utkání dvou rozdílných poločasů, kterému nechyběl náboj, červená karta, góly a především díky našim Fanatics parádní divácká atmosféra, tak vycházíme opět na prázdno.

FK Čechie Kralupy - FK Kralupy 1901    2:1 (2:0)

Góly: 4. Kovář, 43. Gospodinov - 67. Dobiáš

Sestava: Moučka - Hájek, Černý, Řenč, Kinter - M. Kolmistr, Kubiš (23. Vančura), Blažek, Kefurt - Růžička, Klier (54. Dobiáš)