Doksy si v Rynholci smlsly na Kralupech

SK Doksy – FK Kralupy 1901 4:1 (3:1)

V posledním přípravném zápase před jarní částí sezóny si pozvaly Doksy na luxusní umělou trávu v Rynholci celek z Kralup. Těm chyběla obávaná trojice Müller, Jeřábek a Tarbaj, která nastřílela za sezónu a půl v okresním přeboru 99 gólů z celkových 137. Dále chyběli defenzivnější hráči Beneš s Pexou, takže favorit byl jasný. Doksy po podzimní části I.B třídy skupiny A ztrácí na vedoucí Hýskov dva body. Od úvodních minut bylo zřejmé, že Doksy jsou herně a kvalitou o pár stupínků výše než Kralupy. Zdobil je pohyb, přesná kombinace a zdálo se, jakoby mladí hráči spolu hráli celý život. Ovšem jako první udeřily Kralupy, které se zásluhou J. Matějčka ujaly vedení. Radost hostům netrvalo dlouho, protože se po ruce Vokouna kopala penaltu. Tu Doksy bezpečně proměnily a zanedlouho se dostaly šťastně do vedení po nepovedeném centru do vápna. Do poločasu ještě vyrobil hrubku Topol a domácí trestali. Ve druhém poločase se hra Kralup zlepšila, ale vyložené šance nepřicházely. Naopak trestaly rychlou akcí Doksy, kdy centr ze strany doklepl z malého vápna dokeský hráč. Pokud by se měl zápas shrnout, tak vítězství Doks bylo naprosto zasloužené a výsledek 4:1 je pro Kralupy hodně milosrdný. Na druhou stranu se hrál slušný fotbal bez zákeřností a zápas splnil účel. Hráči Kralup se mohli přesvědčit, jakým stylem hraje špičkové mužstvo I.B třídy.

Sestava: Půček – Krpec, Černý, Pixa, Řenč – Vokoun, R. Polák, Pešek, Loškoski – J. Polák, J. Matějček. Do hry zasáhli ze střídačky Topol, V. Matějček a Křemenák.