Kralupský FK 1901 v domácím prostředí stále stoprocentní

FK Kralupy 1901 – TJ Řepín 2:1 (1:0)

V pátém kole krajské I.B třídy zavítal na kralupský stadion nevyzpytatelný tým z Řepína. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se dal očekávat vyrovnaný souboj. Trenér Šimek musel před výkopem řešit problém, protože krajní obránci Beneš s P. Peškem jsou zraněni, a tak musel na levého beka netradičně záložník Pexa. První čtvrthodina hry se povedla lépe Řepínu, ale střely byly dost nepřesné. O minutu později udeřilo na druhé straně. Topol vysunul Müllera, ten našel před prázdnou brankou J. Matějčka, pro kterého nebyl problém dopravit míč do sítě – 1:0. I v dalším průběhu prvního poločasu se hrál naprosto vyrovnaný zápas, i když Kralupy byly v útočné fázi o něco více nebezpečnější. První poločas moc fotbalové krásy nepobral, za to druhý už byl zajímavější. Hned v jeho úvodu měli Řepínští tutovku, ovšem Křemenák byl pozorný. Zanedlouho měl dvě velké šance J. Matějček, ale obě vyložené příležitosti zahodil. V 74. minutě už udeřilo, když se trefil po individuální akci Tarbaj – 2:0. O tři minuty později měli dvě velké šance hráči Řepína, ale brankář Kralup se vyznamenal. Hned z protiútoku se dostal do velké šance J. Polák, kterému jeho střelu perfektním zákrokem vyrazil řepínský brankář. Skóre se naposledy měnilo minutu před koncem základní hrací doby. Nejprve Müllerovi nevyšel ve vyložené šanci lob, a tak přišlo staré známé nedáš, dostaneš. Jinak spolehlivý M. Pešek chyboval a hostující Černý vstřelil kontaktní branku – 2:1. I přes tříminutové nastavení se už stav nezměnil a Kralupští mohli začít slavit třetí domácí výhru v řadě. Výhra to byla sice vydřená, ale vzhledem k vyloženým šancím naprosto zasloužená. V dalším kole zavítají kralupští fotbalisté na hřiště Bělé pod Bezdězem, která se s jedním bodem krčí na předposlední příčce. Ovšem na druhou stranu měla Bělá těžký los a zápasy s hratelnějšími soupeři ji teprve čekají. Zápas je na programu v neděli 29.9. od 16:30. Ve stejný den i čas nastoupí béčko Kralup, které hostí Chlumín.

Branky: 16. J. Matějček, 74. Tarbaj – 89. Černý

Sestava Kralup: Křemenák – Řenč, Černý, M. Pešek, Pexa – Topol, Jeřábek, Tarbaj (87. Růžek), J. Polák – Müller, J. Matějček