Kralupští fotbalisté se vrátili z Mělníka bez bodu

FC Mělník – FK Kralupy 1901 3:1 (2:1)

Do zápasu Na Podolí vstupovali hosté z Kralup v totožné sestavě, ve které porazili před týdnem Kostelec. První dvě šance si vypracoval Mělník, ale Křemenák byl pozorný a příležitosti zneškodnil. Poté se osmělili i Kralupští a Tarbaj orazítkoval z přímého kopu břevno. Po čtvrthodině hry se už měnilo skóre. Gabčo st. vystřelil z přímého kopu, hostující zeď míč tečovala a úvodní branka byla na světě – 1:0. Kralupy se dočkaly vyrovnání o devět minut později, kdy J. Matějček prodloužil hlavičkou míč za sebe a Müller překonal chladnokrevně brankáře Zavadila – 1:1. V šestadvacáté minutě měla velkou šancí nová posila domácích Gabčo ml., ale Řenč vykopl balón z prázdné branky. O pár minut později se kopala sporná penalta. Brankář Křemenák neudržel balón a poté mu byl odpískán faul. Naštěstí pro kralupské fotbalisty z penalty zamířil Gabčo st. jen do břevna a ukázala se spravedlnost. V sedmatřicáté minutě postupoval Tarbaj z úhlu sám na Zavadila, byl tvrdě faulován stoperem Jiskrou a rozhodčí ukázal jen žlutou kartu. Následným přímým kopem vystrašil Jeřábek brankáře Zavadila, ale ten byl pozorný. Skóre se měnilo až pět minut před koncem, kdy si M. Vernek naskočil na centr a hlavičkou zamířil do šibenice – 2:1. Celý zápas ovlivnila situace z jednapadesáté minuty. Müller se dostal do jasné gólové příležitosti, byl nemilosrdně sražen k zemi, ale rozhodčí rozpažil jako v hokeji, čímž překvapil možná i sám sebe. Tato situace jakoby poznamenala kralupské hráče a ti se už nedostali do žádné šance. Naopak hráči Mělníka hráli v naprosté pohodě a vypracovávali si jednu šanci za druhou. Hned tu první proměnil po dorážce Gabčo st. – 3:1. Ve zbytku utkání chytil brankář Křemenák dvě šance domácích, další dvě gólové příležitosti zneškodnil obránce Řenč, který zachránil v zápase tři jasné góly. Domácí trefili v závěru zápasu ještě spojnici. Nejlepším hráčem zápasu byl domácí Žaba, jenž neúnavně podporoval útok a byl motorem většiny akcí. Mělník vyhrál naprosto zaslouženě, ale kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí posoudil zákrok na Müllera jako penaltový. Příští kolo sehrají kralupští fotbalisté v neděli 8.9., kdy se na jejich pažitu představí od 17:00 tým z Lužce.

Branky: 15. a 55. Gabčo st., 40. M. Vernek – 24. Müller

Sestava Kralup: Křemenák – P. Pešek, Černý, M. Pešek, Řenč – Topol, Jeřábek, Tarbaj, J. Polák (12. Pexa) – Müller, J. Matějček