Kralupy o další domácí výhře rozhodly až v posledních minutách

FK Kralupy 1901 – AFK Eletis Lužec 4:2 (1:2)

Ve třetím kole krajské I.B třídy zavítal do Kralup celek z Lužce, který se v soutěži poslední čtyři sezóny horko těžko zachraňoval. Do zápasu vstoupili lépe domácí, když po pár vteřinách nedokázal přesný pas J. Poláka zúročit Müller, s jehož slabou střelou Prislupský neměl problémy. Kralupští pokračovali i nadále v aktivní hře a po chybě v defenzivě Lužce se k míči dostal Tarbaj, přihrál Müllerovi, jenž obešel brankáře a uklidil míč do prázdné branky – 1:0. Poté se hrál fotbal bez větších šancí. V polovině poločasu udeřil Lužec, kdy jejich hráč udělal kličku Černýmu a překonal Křemenáka – 1:1. Po půl hodině hry bylo s kralupskými fotbalisty ještě hůře. Na rohu velkého vápna zbytečně fauloval Pixa a lužecký hráč penaltu proměnil – 1:2. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo. V poločasové přestávce se rozhodl domácí kormidelník Šimek o razantní zásah do sestavy, když vystřídal tři hráče a poslal do hry M. Peška, Pexu a Topola. Nakonec se ukázalo, že trenér měl šťastnou ruku. Nejprve Kralupy přežily tutovku hostů, kdy nastřelil hráč Lužce tyč, aby zanedlouho udeřili modří. Topol z rohu velkého vápna vystřelil utěšenou střelu, Prislupský zřejmě neviděl míč do poslední chvíle a nakonec z toho byl k překvapení všech gól – 2:2. Tento moment domácí hráče nabudil a ti byli nadále nebezpečnějším týmem. Poslední tutovku měl Lužec v sedmdesáte minutě, ale míč směřující do branky fantastickým zákrokem vytáhl Křemenák z brankové čáry. O sedm minut později střílel Tarbaj z dobré pozice vedle. V tuto dobu narůstal tlak Kralup. Vítěznou branku nakonec vstřelil kanonýr Müller, kterému míč přistrčil Tarbaj a nemýlil se – 3:2. Na oslavu gólu předvedl povedený kotoul, za který by se nemusel stydět ani trenér Plzně Pavel Vrba. Lužec vrhnul všechny síly do útoku a za to je Kralupští potrestali. V poslední minutě dvouminutového nastavení určil konečný výsledek J. Matějček, který se po asistenci Pexy trefil poprvé v sezóně - 4:2. Hned po rozehrání ze středového kruhu rozhodčí ukončil zápas a na kralupském stadionu V Olších mohly začít oslavy. Zápas skončil vydřenou, ale zároveň zaslouženou výhrou Kralup. Utkání nabídlo slušnou diváckou kulisu, kterou tvořilo více než 200 diváků. V příštím kole se kralupští fotbalisté představí na hřišti vedoucího týmu skupiny Bakova. Zápas se odehraje v sobotu 14.9. od 17:00.

Branky Kralup: 4. a 88. Müller, 55. Topol, 90 (+2). J. Matějček

Sestava: Křemenák – P. Pešek, Černý, Pixa (46. M. Pešek), Řenč – J. Polák (46. Pexa), Jeřábek, R. Polák (46. Topol), J. Matějček -  Müller, Tarbaj