Kralupy postihly kontumace. Je to bolestivé, říká šéf FK 1901

 

Nováček jedné ze skupin fotbalové I. B třídy si nepohlídal členství jednoho ze svých hráčů

LUBOŠ KURZWEIL

Kralupy nad Vltavou – Nula bodů, skóre 0:15, k tomu tučná pokuta a až do konce podzimu prakticky „vyklizená“ lavička. Fotbalisté kralupského FK 1901 mohou zapomenout na svůj poměrně slušný rozjezd do sezony, ve kterém v mělnicko-boleslavské skupině I. B třídy coby nováček stoprocentní domácí bilancí získali v úvodních pěti kolech devět bodů. Neplatné členství u jednoho z hráčů znamenalo kontumaci všech podzimních zápasů s výjimkou prohraného duelu v Bakově nad Jizerou.

Za nasazení Milana Topola si mohou v Kralupech opravdu rvát vlasy. Hráč totiž neměl v pořádku členství ve Fotbalové asociaci ČR a ortel příslušných komisí Středočeského krajského fotbalového svazu nad zápasy, do kterých tento hráč zasáhl, byl nemilosrdný.

„Nedá se nic dělat, stala se chyba,“ smiřují se s mrzutostí v kralupském FK 1901 slovy svého prezidenta Milana Repky. Ten Deníku objasnil, jak k přehmatu došlo: „Za všechny naše hráče jsme dělali na svazu hromadnou platu, Milan Topol k nám přišel jako jednotlivec z kralupského Junioru (dnes už zaniklý mládežnický projekt obou kralupských klubů) a v hromadné platbě bohužel nebyl.“

I když jde podle slov dlouholetého zkušeného fotbalového funkcionáře Repky o velkou nepříjemnost, mohlo být prý i hůř. „Představte si, že by se na to přišlo ve třináctém kole a my měli třeba 25 bodů. Takhle do konce podzimu zbývá osm kol a je ve hře 24 bodů. Těch devět bodů je samozřejmě bolestivých, musíme se o to víc semknout a bojovat.“

Kralupské může administrativní nedostatek mrzet o to víc, že body lehce obdarovali soupeře, kteří už byli v tabulce pod nimi a pro něž jsou téměř darem z nebes – Kostelec (na hřišti 3:0), Lužec (4:2), Řepín (2:1). Na kontumaci bodově „nevydělal“ mělnický FC, jemuž se pouze o gól vylepšilo skóre, na hřišti totiž vyhrál 3:1.

Kralupy tak ve stejné skupině napodobily Záryby, kterým bylo loni na podzim zkontumováno kvůli stejnému prohřešku šest zápasů. Stejně jako v případě Kralup na neoprávněný start hráče upozornil zástupce Řepína. „Trochu nás mrzí, že to neodhalil samotný svaz, ale jeden z našich soupeřů. Samozřejmě nás to neomlouvá, jednoznačně to byla naše chyba,“ uvedl Milan Repka.

Zárybští za bodový odečet nakonec zaplatili tou nejvyšší daní - sestupem. Tým Z Olší má ještě relativně dost času ztrátu dohnat, bude to mít ale o to těžší, že vedle dvou vedoucích mužstev má téměř až do konce kalendářního roku zakázán vstup na hráčskou lavičku i trenér Antonín Šimek. Samotný hráč vyvázl s podmíněným trestem. Klub navíc dostal dvacetitisícovou pokutu. „Tresty přijímáme, jsou podle řádů. Ale ukažte mi trenéra, který si před zápasem kontroluje členství hráčů,“ je Milanu Repkovi líto zkušeného kormidelníka.

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode