Kralupy se s okresním přeborem loučily vítězně

Kralupy se s okresním přeborem loučily vítězně

FK Kralupy 1901 – AFK Veltrusy 5:2 (2:0)

Jelikož už bylo před zápasem o všem rozhodnuto, tak se mohl hrát bezstarostný a ofenzivní fotbal. Do vedení se dostali domácí v šesté minutě zásluhou Müllera, kterému předložil míč Tarbaj. Ve dvacáté minutě bylo na stadionu V Olších ještě veseleji, když se prosadil z hranice vápna Vokoun a vstřelil svůj premiérový gól v sezóně. I Veltruští měli šance, ale buď za brankářem Půčkem zvonila konstrukce branky nebo si s šancemi poradil. Do druhého poločasu vstoupili lépe Kralupští. Po pěti minutách hlavičkoval J. Matějček do břevna a o další tři minuty vytěsnil domácí brankář míč na tyč. Poté se prosazovaly jen Kralupy. Nejprve v sólovém úniku zvyšoval Tarbaj na 3:0 a po hodině hry se trefil jarní kanonýr J. Matějček. Zanedlouho vychytal Jeřábka veltruský brankář Nádeník, ale na exkluzivní dloubák Tarbaje už byl krátký. Stav byl 5:0 a bylo rozhodnuto. Velkou šanci měl ještě Müller, ale neproměnil. Poslední čtvrthodina patřila hostům. Nejprve tečovanou střelu Peška vyškrábl Půček na břevno, ale za minutu už byl krátký na dorážku Juklíčka. Veltrusy se prosadily ještě osm minut před koncem, kdy se přímý kop Prachaře odrazil od tyčky a doputoval za brankovou čáru. Bylo to počtvrté, co za kralupským brankářem zvonilo břevno nebo tyč, ale poprvé se naklonilo štěstí k Veltrusům. Kdyby zápas skončil 12:7, tak by se nikdo nemohl divit. Kralupští v zápase prokázali, že zaslouženě opanovaly okresní přebor a celkový náskok šestnácti bodů je více než luxusní.

Branky: 6. Müller, 20. Vokoun, 58. a 67. Tarbaj, 60. J. Matějček – 76. Juklíček, 82. Prachař

Sestava Kralup: Půček – Beneš, Černý, Krpec, Pixa (46. Pešek) – Topol (46. Pexa), Jeřábek, Tarbaj, Vokoun – Müller, J. Matějček