Kralupy vykrákaly veltruské havrany a pojistily si druhou pozici!

 Kralupy vykrákaly veltruské havrany a pojistily si druhou pozici!

     I druhé jarní utkání bylo doprovázeno hřejícím slunkem, které na stadion přilákalo přes 250 diváků. Ve šlágru kola se dal očekávat zajímavý zápas. Mezi naším a veltruským týmem byl před utkáním rozdíl pouhého bodu. Na listinu zraněných hráčů se přidal kapitán Jeřábek, který má po zápase v Nelahozevsi problémy s ramenem. Začátek zápasu byl nezajímavý a odehrával se mezi vápny bez náznaku šance. První větší příležitost měli hosté. Přímý kop vyrazil brankář Půček pouze před sebe, ale dobíhající útočníci toho nedokázali využít. Veltrusy byly v prvním poločase mírně lepší, ale trápila je koncovka. Většina střel končila nad nebo vedle kralupské branky. Náš tým měl dvě slibné šance, ale dalekonosná střela Tarbaje skončila těsně nad a rána Martina Peška orazítkovala jen na tyč. Minutu před koncem poločasu přišel zlomový okamžik zápasu. Tarbaj rozehrál nakrátko přímý kop a Beneš propálil všechno co mu stálo v cestě.

    Druhý poločas začal pro naše borce hodně špatně. Hosté měli chvílemi až drtivý tlak, ale všechny střely a šance jsme dokázali ustát. Další důležitý moment se udál dvacet minut před koncem, kdy hostující obránce L.Kopecký fauloval unikajícího Müllera a po druhé žluté kartě zamířil pod sprchy. Tento moment ovlivnil další průběh hry. Tlak Veltrus byl otupen a naši hráči měli daleko více času na kombinaci. Čtvrt hodiny před koncem se k míči dostal Müller a nekompromisně zavěsil. Tento gól přinesl uklidnění a utkání se už spíše dohrávalo. Velkou šanci měl Topol, ale mířil jen do břevna. Odražený míč vybojoval Müller, jenž přešel přes statického stopera a nechytatelnou střelou dal výsledku konečnou podobu.  Kralupy tak havranům v tabulce odskočili na rozdíl čtyř bodů. Vedoucí Dynamo bohužel dokázalo zvítězit 1:0 na půdě Libiše, takže devítibodová ztráta stále platí.   

    Komentář prezidenta Milana Repky: ,„Vyrovnané utkání. Veltrusy byly lepší v poli, ale měly žalostnou koncovku. Za celý zápas si vytvořily snad jen jednu šanci, při které nás podržel brankář Půček,“ řekl k utkání prezident domácího FK Milan Repka, podle kterého se pod taktovkou rozhodčího Šimůnka hrálo slušné utkání.

 

FK Kralupy 1901 - AFK Veltrusy  3:0 (1:0)
Branky: 44. Beneš, 76. a 85. Müller

Sestava Kralup: Půček - Beneš, Černý, Krpec, Řenč - Vokoun (73. V. Matějček), Topol, Tarbaj, J. Matějček (86. Zima) - Müller, M. Pešek (60. P. Pešek).


Sestřih

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, Kralupy nad Vltavou, 27801
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode