Mladší žáci s přehledem zvládli kvalifikaci na Kába CUP

Kába cup: Obhájce zvládl první krok na jedničku

Vojkovice – Mladší žáci Fotbalového klubu Kralupy 1901 se budou také v letošním roce ucházet o prvenství v Kába cupu, který jim před rokem udělal tolik radosti. V úterním kvalifikačním turnaji ve Vojkovicích postoupili do počapelského finále suverénním způsobem spolu s mělnickým FC. Naděje Tišic a Mšena, které si soutěž o atraktivní zážitkové ceny vyzkoušely poprvé, mohou doufat už jen v případné udělení divoké karty ředitelky turnaje Ilony Válkové.

 

Kába cup: kvalifikační turnaj ve VojkovicíchAutor: Luboš Kurzweil

Právě ve Vojkovicích na sebe narazila dvě družstva, která loni došla až na stupně vítězů a také v aktuálním ročníku okresního přeboru své kategorie se perou o nejvyšší příčky. „Loňský turnaj byl super, včetně kvalitních soupeřů. Zájezd do Berlína jsme si na skvělém stadionu všichni opravdu užili. Klukům se to moc líbilo," vrátil se po úterních zápasech v čase trenér Marek Plas.

Malí Kralupané měli stejně jako ve víkendovém mistrovském utkání i tentokrát nad FC Mělník navrch a po suverénních výsledcích zvládli skupinu s plným počtem bodů. „Po loňském vítězství v turnaji od nás odešli pouze dva kluci, takže si věříme, že by se to i letos mohlo povést, i když víme, že obhajoba bude ve finále těžká," netají se nejvyššími ambicemi trenér Plas. Ten i přes plný bodový zisk nebyl s výkonem spokojený na sto procent: „Nebylo to až tak dobré, musíme se ještě zlepšit."

Vedle Kába cupu by v Olších rádi ovládli také okresní přebor, v němž po víkendovém vítězství (5:0) nad mělnickým FC prakticky dotáhli velkého rivala na čele tabulky. „Teď už je to jen na nás, pokud všechno vyhrajeme."

Tak trochu neplánovaně si turnaj vyzkoušeli také žáci ze Mšena, kteří pořadatelům vytrhli trn z paty, když jim na poslední chvíli vypadl jeden z přihlášených účastníků. „Kluci si to určitě užili. Nemuseli do školy a ještě si zahráli," byl s účastí spokojený jejich vedoucí Zbyněk Zelenka, jinak trenér mšenské mladší přípravky.

O tom, že výsledky nejsou v této kategorii zdaleka tím nejdůležitějším, ví své také tišický Michal Vítovec. Nejstarší tým jinak pestré mládežnické základny tišického Sokola odehrál rovnocenný zápas i s mělnickým FC, nad jeho síly byly pouze Kralupy. „Ty byly suverénní. Se Mšenem jsme neproměnili šance. Stejně tak ve vyrovnaném utkání o postup proti Mělníku, kdy nás ale podržel i gólman. Remíza je pro nás výborný výsledek, bohužel postup není. Ale zápas to byl pěkný."

Přestože domácí tým do kvalifikačního klání stejně jako před rokem nezasáhl, bylo patrné, že turnaj na jeho hřišti zdomácněl. Patron a člen výkonného výboru okresního fotbalového svazu Jiří Kabyl zázemí při závěrečném vyhlášení ocenil. Předseda klubu Karel Beneš si pochvaloval bezproblémový průběh. Pro vybraného nejlepšího hráče z každého týmu pak měl překvapení v podobě dresu české reprezentace. Cennou upomínku si odnesli J. Zabilanský (SK Mšeno), J. Blažek (FC Mělník), N. Dobiáš (FK Kralupy 1901) a T. Semerák (Sokol Tišice).

Výsledky kvalifikačního turnaje ve Vojkovicích: Tišice – Kralupy 1901 0:4, FC Mělník – Mšeno 4:1, Mšeno – Tišice 0:0, FC Mělník – Kralupy 1901 1:3, Kralupy 1901 – Mšeno 6:0, Tišice – FC Mělník 1:1. Pořadí: 1. Kralupy 1901 9 bodů, 2. FC Mělník 4, 3. Tišice 2, 4. Mšeno 1. Do finále (21. června v Horních Počaplech) postoupily Kralupy 1901 a FC Mělník.
Zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/kaba-cup-obhajce-zvladl-prvni-krok-na-jednicku-20150512.html

 

Kontakty

FK Kralupy 1901, z.s.
V Olších 498, 278 01 Kralupy nad Vltavou
IČO: 47006668
Luboš Černý - předseda
+420 602 443 623
cerny.lub@seznam.cz

Ladislav Míka - sekretář
+420 601 581 646
dvere.mika@email.cz
Vytvořeno službou Webnode